Heineken bouwt cafépand aan Rotterdamse Coo singel Wethouder Mentink sloeg eerste paal yuu Impressie van de nieuwe situatie, van de zijde van het stadhuis gezien; rechts de Hazzebazz. Reeds enige jaren is de gemeente Rot terdam bezig met een ambitieus pro gramma, inhoudende de verlevendiging en het tevens meer leefbaar maken van de binnenstad. Het laatste uit zich onder meer in het in versneld tempo uitvoeren van woningbouw op vele vrijgekomen stukken grond. Een bekend voorbeeld van de verlevendiging is de metamorfo se die het Coolsingel-traject enige tijd geleden heeft ondergaan. Voor hen, die slechts de oude situatie kenden en die daarna weer (eens) in het hart van de Maasstad de rit langs het monumentale stadhuis maakten, vormden de ver smalde rijbanen met de daartussen ge legen, brede groenstrook en de grote plantenbakken terzijde een plezierige verrassing én verademing. Nieuwe horecabedrijven En er gaat nog meer gebeuren langs de „nieuwe" Coolsingel! In het kader van genoemde verlevendiging heeft de ge meente aan de exploitanten van de sinds de manifestatie C'70 aan de Coolsingel gevestigde houten pavil- joentjes gevraagd mee te werken aan een project om op deze plaats een tweetal permanente horecabedrijven te bouwen. Exploitatiemaatschappij De Delftse Leeuw besloot zelf het ene pand neer te zetten, terwijl Hazzebazz B V. zijn recht om te bouwen overdroeg aan Heineken. Nadat alle voorbereidingen, waarvan aan dat het weer een sfeervol ge heel gaat worden. Zo heeft men ondere andere het plan in de nieuwe Hazzebazz een kleine schilderijengalerij in te rich ten. De exploitatie van het andere horeca bedrijf zal plaatsvinden onder leiding van de heer K. Remmig. Wethouder Mentink bewondert de kristallen bierpul, die hij namens Heineken als aandenken aan het slaan van de eerste paal uit handen van gewestelijk verkoopleider horeca, mr. R. A. B Combée (links), ontving. In het midden districtverkoopleider J. H. Dello. Hangende tuinen Het bijzondere van beide panden is dat zij, evenals dat bij de voormalige pavil joens het geval was, gerekend worden tot wat in vaktermen het straatmeubilair heet. Dat wil zeggen dat zij qua uiterlijk moeten passen in het stadsbeeld ter plaatse. Dit betekent onder andere dat de muren uit Rotterdamse kinderhoofd jes zullen bestaan en dat het dak van beide panden van een lage beplanting wordt voorzien, waardoor te zijner tijd van hangende tuinen kan worden ge sproken. Beide gebouwtjes zullen ver der van een buitengewoon solide con structie zijn. Café Hazzebazz, dat 125 m2 groot wordt, krijgt een capaciteit van zeventig bezoekers, van wie er dertig een plaats je aan de centrale bar kunnen vinden. Het andere bedrijf, dat iets groter wordt (156 m2), zal met een geheel andere in richting zonder counter maar met een open keuken in totaal negentig gas ten kunnen ontvangen. Het Heineken bouwbureau heeft in het project een adviserende taak. Op 10 januari jl. werd de eerste paal geslagen. sommige nogal wat voeten in de aarde hadden, waren getroffen, ging op 10 ja nuari jl de eerste paal de grond in. Na afloop van deze door hem verrichte offi ciële handeling ontving de wethouder van ruimtelijke ordening, mr. J. Mentink, namens Heineken een kristallen oierpul als aandenken. Tegenover stadhuis De twee panden die, recht tegenover het stadhuis, op een onderlinge afstand van ongeveer 19 meter, aan de kop van het Stadhuisplein komen te staan, zullen over ongeveer drie maanden hun deu ren voor het publiek openen. Het door de genoemde exploitatiemaatschappij te bouwen café/petit restaurant zal aan de Coolsingelzijde in neonletters het merk Amstel voeren. Café Hazzebazz (ook het houten paviljoentje droeg deze naam) zal met de bekende Heineken neonreclame getooid worden. Ook qua inrichting zal de Hazzebazz zijn oude karakter, een bruin café, bewaren en de exploitanten, de heer en mevrouw J. Si- moskie, kennende twijfelen we er niet 24

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 24