Amstel amateurs op succes gebrand Vijfwieler- cartoons op viltjes Cauberg wordt scherprechter AMSTEL L bier 1978 AMSTEl Zaterdag 10 maart jl. werd met de Ster van Zwolle het nationale wielerseizoen voor amateurs geopend. Bij die gele genheid was vanzelfsprekend ook een deel van de veertien man tellende Am- stel ploeg aanwezig om al direct te laten blijken dat de wielerwereld ook in dit jaar weer met de Amstel mannen reke ning zal moeten houden. Dat de renners er best zin in hebben getuigt bijgaande foto, waarop de groep geschaard is rond ploegleider Herman Krott. Staande achter zijn gloednieuwe Alan-fiets de in rood-wit-blauw tricot gestoken kam pioen 1978 bij de amateurs Jos Lam- mertink, en geheel links, zittend op de fiets, de winnaar van Olympia's Ronde door Nederland 1978 Arie Hassink. Met het Wereldkampioenschap dit jaar in eigen land mag verwacht worden dat heel wat Amstel renners zullen trachten zich in de nationale ploeg te rijden. Traditiegetrouw werd op Paaszaterdag de Amstel Gold Race gehouden. Deze nu reeds voor de veertiende maal door de brouwerij georganiseerde wieler klassieker voor professionals mocht zich dit jaar verheugen in een ongekend grote publieke belangstelling, hetgeen overigens niet al te verwonderlijk was omdat Zuid-Limburg in 1979 ook het domein is van de Wereldkampioen schappen en de Amstel Gold Race dus reeds een aardig voorproefje beteken de. Promotioneel kreeg de wedstrijd ondersteuning in de vorm van een con sumentenactie. Hiervoor waren door de bekende cartoonist Dik Bruynesteijn vijf bierviltjes ontworpen waarop afbeeldin gen van renners in specifieke wed strijdsituaties. Dit setje viltjes alsmede een programmafolder ontving de klant bij aankoop van een krat Amstel bier. De promotie werd begeleid door adverten ties in de regionale pers in Zuid-Lim burg. FIETSERS AFSTAPPEN De Wereldkampioenschappen Wielren nen 1979, die zoals bekend dit jaar in Nederland zullen worden gehouden, beginnen al aardig dichterbij te komen. Nog een kleine vier maanden en dan zal in het Zuidlimburgse Valkenburg het startschot klinken voor de eerste weg wedstrijd, de 100 km ploegentijdrit voor amateurs. Reeds nu is het overgrote deel van de inschrijvingen binnen en het ziet er naar uit dat het totaal aantal lan den dat op dit toernooi present zal zijn dat van vorig jaar overtreft en zal gaan in de richting van zestig. Ook de belangstelling van de pers is bijzonder groot, getuige de vele vóórin schrijvingen die tot nu toe zijn ontvan gen en waaruit mag worden afgeleid dat vooral de verslaggevers van radio en televisie de WK tot een actueel onder werp maken. Naast tientallen radio- en tv-stations uit Europa, waarvoor de NOS via Eurovisie en Intervisie (Oostblok landen) de beeldopnamen verspreidt, heeft ook het Amerikaanse televisienet NBS ingeschreven, terwijl ook Japan belangstelling heeft. Het parcours voorde wegwedstrijden op 25 en 26 augustus is er een van heuvels en dalen met daarin de Cauberg bij Val kenburg als lastigste klim met een stij ging van 12% Wie zich daar voor beide dagen van een plaatsje weet te verzeke ren, kan de renners in totaal 34 maal aan zich voorbij zien gaan: op zaterdag 4 maal de dames en 12 maal de amateurs; op zondag 18 keer de profs. Dat ama teurs en profs elk één keer meer de Cauberg beklimmen dan er volgens het programma ronden" zijn, komt door dat zij aan de voet van de Cauberg star ten en dus al een kleine drie kilometer hebben afgelegd voordat ze op de top in Vilt de finishlijn voor de eerste maal passeren. Dat de Cauberg een geweldige scherp rechter zal zijn, is zonder meer duidelijk als u bovenstaande foto bekijkt. Daarop staat een bord dat fietsers gebiedt af te stappen. Oud-wereldkampioen (1964) en Tour de France-winnaar (1967) Jan Janssen kijkt er een beetje beduusd naar, wel wetend dat dit straks bergop waarts niet geldt. Wat niet wegneemt dat ook in de klim de stijging 12% blijft. amateurs L BIER 18

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 18