Het personeel kan in de eigen kantine bij de heer Snoek, rechts, de inwendige mens ver sterken waarvan twee voorzien zijn van een koelvriesinstallatie. De factuur die betrekking heeft op de afgeleverde goederen wordt door de computer in verschillende groepen uitgesplitst zoals: kruidenierswaren, agf, tabakswaren, non-food, vers vlees, vleeswaren, kaas en diepvries en naar inkoop, adviesverkoopprijs en bruto winst. Service Als service voor de ondernemer ont- tenbewaking en meer omzet zijn niet de enige zaken waarmee het bedrijf zich bezighoudt. Er bestaat van oudsher een onschatbare en heel belangrijke band tussen de directie, afnemers en het ei gen personeel. De 75 werknemers zijn allemaal sterk bij het bedrijf betrok ken.Dit blijkt onder meer wel uit het ac tieve verenigingsleven onder het perso neel van de groothandel. Drukbezocht zijn de bingo- en kaartavonden, terwijl het bedrijf eveneens een voetbalelftal heeft. Dat was ook te beluisteren in de ope ningsspeech van wijlen de heer W. Boon. Hierin dankte hij hartelijk de bouwers van het pand, en vooral de mensen die binnen en buiten dat pand alles laten functioneren. vangt deze bij de weekfactuur een com plete journaalpost. Hierin staan naast in- en verkoopgege vens ook verschillende kostensoorten aangegeven, de samenstelling van de inkoop, theoretisch te behalen bruto winstpercentages en rendementsper centages. Zo kan de ondernemer een beter assor timent bepalen; een beter in- en ver koopbeleid wordt nagestreefd om lek kages in de omzet te vermijden en een betere opbrengst te verkrijgen. Dat het optimale gebruik van de computer hier bij een onmisbaar onderdeel is, zal dui delijk zijn. Omzet Op deze manier verwacht men in Slie- drecht van een in 1978 behaalde omzet van 80 miljoen gulden naar een omzet van 120 miljoen gulden in 1980 te groeien. De A O organisatie streeft ernaar het afnemersbestand onder te brengen in drie verschillende formules: de reeds bekende A O 2000 zaken, de Attent buurtwinkels en een nieuwe vorm. Dit is een nog te ontwikkelen Centrum X for mule, een mengvorm tussen een super markt en een discount, met speciale aandacht voor de versgroepen Eigen personeel Maar computer, automatisering, kos- Voor het intern transport van bulkgoederen wordt gebruik gemaakt van vier vorkheftrucks die een maximale hoogte van 6.5 meter kun nen bereiken. Op het lokatiesysteem-bord kan met één oogopslag worden gezien of er. waar dan ook in het magazijn, ruimte is voor binnenkomende goederen. 15

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 15