gegevens zoals aantal, verpakking, ad vies-consumentenprijs en dergelijke van de stickers aflezen. Dit is een grote tijdbesparing bij het vullen van de schappen in de winkel. Op de stickers is ook een aantal gege vens terug te vinden die voor het werk binnen het magazijn van de groothandel van groot belang zijn. Een van de belangrijkste hiervan, is het Bovendien vermijdt de groothandel zo dat onnodig grote voorraden in het ma gazijn staan, wat weer gepaard gaat met grote investeringen. De bestellingen van de afnemers van groothandel Boon komen telefonisch binnen. De ondernemer werkt in zijn winkel met een vierwekelijkse orderset, die hij in zijn bedrijf invult. Bij het door geven van de bestelling hoeft alleen het De sfeervolle entree met receptie. waarvan de orders worden verzameld. De stickers hebben qua volgorde een logische routing waarmee men voor komt dat er tijd verloren gaat met het kris-kras door het magazijn rijden. Vervoer Voor het orderverzamelen maakt de groothandel gebruik van elektro-verza- meltrucks, die een drietal rolcontainers AANT I ARTIKEL 101 F I L S DOOSKODE order VOOR zogenaamde lokatienummer. Het loka- tienummer is samengesteld uit een aantal gegevens. De eerste twee cijfers geven de sectie aan waar het artikel zich bevindt. Dan volgt een letter, die de gang in de sectie aanduidt; de twee daaropvolgende nummers geven de plaats in die gang aan. De nummering in zo'n gang is vergelijkbaar met de num mering in een straat; oneven nummers aan de ene zijde, even nummers aan de andere kant. Het laatste cijfer geeft de etage aan waarop het artikel in de stel ling is geplaatst. Zo is het lokatienummer voor Heineken bier in 30 cl flesjes 06M031dat wil zeg gen sectie 6, gang M, nummer 3 in de gang en 1e etage. Via een lokatiebord in het magazijn wordt dit systeem gevolgd en voor aanvulling van artikelen ge zorgd. Computer Na binnenkomst van de goederen en vergelijking met een opgave van de af deling inkoop waarop de bestelde goe deren zijn vermeld, wordt het artikel ge lost en op de daarvoor bestemde plaats in het magazijn gebracht. Tegelijkertijd voert men het artikel in de computer in als voorraad. Deze infor matie is voor een inkoop- en verkoopaf deling van groot belang omdat ,,nee"- verkopen vermeden wordt en opdat de artikelen op tijd besteld kunnen worden. bladzijdenummer, het artikelnummer en het verlangde aantal te worden ge noemd. Deze bestellijsten, waarop de artikel nummers reeds zijn voorgedrukt, wor den door datatypistes vastgelegd op 'diskettes'. Na verwerking print de computer de stickers, aan de hand Een doorkijkje naar het magazijn vanaf de kantoorverdieping. voorttrekken. Volle containers worden, voorzien van het adres, afgeleverd aan een van de zes uitgangen van het ma gazijn waar de vrachtwagens worden geladen. A O groothandel Boon heeft de be schikking over een vijftal zogenaamde solowagens en een trailer die in staat is 54 rolcontainers te vervoeren. De groepen bestellingen die verse le vensmiddelen bevatten, transporteert de dochteronderneming V S te Zwijn- drecht met een zestal vrachtwagens Een elektro-verzameltruck, geschikt voor het intern transport van drie rolcontainers waarin goederen bij de afnemers worden bezorgd. 14

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 14