De winkelverzorgingsdienst maakt onder meer op een vlakdrukpers raambiljetten voor de afnemers. In het woordenboek van Van Dale staat het woord negotie omschreven als „ge ringe koopwaar waarmee men vent". Onvoorstelbaar is het dan te zien, wat er van deze kleine kruidenier is geworden. Het belang van de zaak bleek nog eens extra bij de opening van het nieuwe be drijfspand op het industrieterrein Nij- verwaard in Sliedrecht, waarbij burge meester Hendriks van deze Zuidhol landse gemeente een openingsspeech hield. Datatypistes leggen de telefonisch genoteerde orders vast op diskettes welke door de computer worden ingelezen en verwerkt. 2.800 m2 besloeg. Aanvankelijk dacht men dat het met de ruimte aldaar niet op kon, zo groot leek het. Na dertien 'jaar bleek het bedrijf echter aan alle kanten uit zijn jasje gegroeid te zijn. Het nieuwe pand in Sliedrecht bood hiervoor uit eindelijk de oplossing. Met z'n 8.800 m2 biedt het plaats aan de opslag van de hoeveelheid goederen, die A O groothandel Boon nodig heeft om z'n afnemers te bevoorraden. Bovendien is bij de indeling van dit be drijfspand al bij voorbaat rekening ge houden met automatisering en woeke ren met ruimte, wat in de laatste Alblas- serdamse jaren een tweede natuur van de groothandel is geworden. De negotie van nu behelst een uitgebreid assorti ment kruidenierswaren, dranken, non food produkten, zoet- en tabakswaren. vrachtwagens van Boon kunnen er af en aan rijden om de afnemers van het be drijf te bevoorraden. De groothandel Sticker-systeem De groothandel werkt met een sticker systeem. Door de computer ver vaardigde stickers worden door de or derverzamelaar op de omverpakking van de bestelde artikelen geplakt. In één oogopslag kan men zodoende de Aansluitingen Een ander voordeel dat de nieuwe be- Het administratieve zenuwcentrum van het bedrijf, de Honeywell Bull 6240 computer. heeft in totaal 92 afnemers. Het gebied waarin deze zich bevinden, strekt zich uit van de Alblasserwaard tot de Betu we, de stad Rotterdam, de eilanden en een stuk van de provincie Noord-Bra bant. Onder de 92 afnemers bevinden zich 64 A O zaken. Deze zijn verdeeld over 28 grote zelfbedieningszaken, 25 A O 2000 supermarkten en 11 Attent winkels (dit zijn zelfbedieningszaken met een specifieke buurtfunctie). Daarnaast betrekken 16 zelfbedienings zaken, die niet onder de A O vlag va ren en 12 eigen filialen hun artikelen van deze groothandel. Deze eigen filialen zijn ondergebracht in een zelfstandige dochter B.V. onder de naam MCD/De Vor. Of de winkels nu verschillen in oppervlakte, omzet of as sortiment, voor ieder type winkel heeft A O een pasklare formule qua assor timent en winkelbeeld. Geschiedenis Gaan we terug in de geschiedenis van de groothandel, dan belanden we in de jaren negentig van de vorige eeuw. De oprichter van deze zaak, die we hier al verschillende malen als grootvader Boon betiteld hebben, startte in die tijd een handel op kleine schaal in het dorpje Kinderdijk. Daar vonden twee verhuizingen plaats. In 1965 werd het bedrijf naar Alblasser- dam overgebracht. Het kwam daar in een grote nieuwe bedrijfsruimte, die huizing biedt, is dat het industrieterrein Nijverwaard uitstekende aansluitingen heeft op de grote autowegen. De 13

Heineken - Tap en Schap | 1979 | | pagina 13