„Pearly" bezoek aan de brouwerij. Zelden heeft de Heineken brouwerij in Am sterdam zo'n fraai bezoek ontvangen als op 19 oktober jl. Ze leken zo weggelopen te zijn uit een film: de Pearly King en Queen, de Londense stadsomroeper Peter Moore en pianist Sam Avent. Op uitnodiging van het Apol- lohotel, dat een Britse week organiseerde, waren ze naar Amsterdam gekomen en na tuurlijk wilden deze Londe- naren de stad niet verlaten zonder een bezoek te hebben gebracht aan de brouwerij. Voor Sam Avent is dit overi gens bekend terrein; hij is namelijk in Engelse adver tenties regelmatig te zien met een glas bier in z'n hand. Na afloop poseerden de Brit ten bij de Heineken spanwa- gen: op de voorgrond de Pearly King en Queen, hal verwege Sam Avent en op de bok stadsomroeper Peter Moore (foto 1 De Gouden Harp 1978. Reeds vele jaren organiseert de stichting Conamus (comité voor Nederlandse amuse mentsmuziek) een reünie in het Carlton hotel in Amster dam, waarbij tevens de uitrei king van De Gouden Harp plaatsvindt. Heineken verzorgt bij dit evenement het bier en gedis tilleerd, vanuit twee voor dit doel opgestelde luifelstands. Op foto 2 ziet u van links naar rechts horecavertegenwoor- diger de heer G. K. Drager, Willy Alberti en IJf Blokker. 4 Hoppe-boot gedoopt. De jaarvergadering van de roei vereniging Nereus had op zaterdag 28 oktober jl. een feestelijk punt op haar agen da staan, namelijk de doop van een nieuwe boot. De heer H. Mustert, eigenaar van café Hoppe aan het Amsterdamse Spui, was samen met zijn vrouw naar het clubhuis van Nereus gekomen, om de plechtige doop van de boot te verrichten, die ook de naam Hoppe meekreeg. De heer Mustert was zeer vereerd de ze handeling te mogen ver richten en sprak zijn bewon dering uit voor de bouwer van het vaartuig: de heer W. Wesdorp. Hij bood hem een fles cognac aan, terwijl me vrouw Wesdorp verrast werd met een grote bos bloemen. Vervolgens feliciteerde de heer Mustert de leden van de roeiclub met hun nieuwe aanwinst. ,,lk hoop dat u de boot Hoppe net zolang boven water zult weten te houden als ik het met café Hoppe doe, namelijk bijna veertig jaar." De leden van de roeivereni ging barstten hierop in het zingen van hun clublied uit, terwijl de heer Mustert een kelk met Amstelwater in de boot ledigde als symbolisch gebaar van de doop (foto 4). Hierna werd deze C-4 voor zichtig te water gelaten, waarna enige Nereus-vetera- nen ermee over de Amstel roeiden. Drie Uren van Amsterdam. Na een jaar uit Amsterdam te zijn weggeweest, werden de Drie Uren van Amsterdam (speedboatraces formule 1) dit jaar weer in onze hoofd stad gehouden. Op 16 en 17 september jl. vond dit evene ment plaats in de IJ-haven. Met een ongelooflijke snel heid maakten de speedboa- ten formule 1 hun laps (rond jes). Winnaar werd de Engelsman Tom Percival die met 182 laps een ruime voorsprong op de andere deelnemers had. De in een dikke mist winnaar van de vijftiende Nationale Hei neken Hengelwedstrijd. On danks de zeker niet optimaal te noemen omstandigheden presteerde hij het om in het viswater aan de Plesmanweg 3 en wel aan de controleurs Jan Sluijter, Bob Kapinga, Henk Duiker en Bertus Schuurman (v.l.n.r. op foto 3) als speciale attentie voor 15 jaar trouwe dienst. 2 1 Vijftiende Nationale Heine ken hengelwedstrijd. Op za terdag 14 oktober werd de heer H. Mans uit Milsbeek te Amsterdam, een totaal van 4.48 meter aan vis te vangen. Met deze vangst bleef hij alle 15 finalisten de baas en kwam daarmee voor één jaar in het bezit van een „zilveren kar per" als wisseltrofee. Aan de Heineken Hengel wedstrijd wordt deelgenomen door de beste sportvissers van Nederland.Deze worden daarvoor, op grond van hun beste seizoenprestatie, door de besturen van de ruim 800 bij de federatie aangesloten verenigingen aangewezen. Dit jaar bedroeg het aantal inschrijvingen 406, waaruit door loting de finalisten wer den geselecteerd. In verband met de viering van het derde lustrum waren ook de win naars van de veertien vorige jaren van de partij. Toch bleef het niet bij het uit reiken van alleen een „zilve ren karper". Ook een „bron zen karper" werd uitgereikt, 34

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 74