«SB6ME OSBMtoj In Helmond beschikt men over een volledig geoutilleerde huisdrukkerij. Project-realisatie en supermarkt begeleiding Nadat door Project-ontwikkeling en bouwbureau de beslissing en de voor bereidingen over het toekomstige ver kooppunt is genomen wordt door deze afdeling gestalte gegeven aan de ge maakte plannen en afspraken. En dat beperkt zich zeker niet alleen tot het geven van bouwtechnische adviezen. Er wordt voor de ondernemer aan acquisi tie onder zijn toekomstige klanten ge daan, men geeft marketing-adviezen, de lay-out en de inrichting van de super markt komen aan de orde en er volgen reclame-adviezen en begeleiding. Een bijzonder belangrijk onderdeel is de opleiding van de supermarktonderne mer en de opleiding en begeleiding van het supermarktpersoneel. Niets wordt aan het toeval overgelaten. En dan wordt zo'n nieuwe supermarkt geopend: hoe reageert de consument op de for mule, moet er nog iets bijgestuurd wor den, klopt het assortiment, kortom, tientallen details gaan vooraf aan suc- samen met detaillisten opzetten van B.V.'s. Vaak gaat het hier om grote pro jecten die erg interessant kunnen zijn. Kraan Van Kuyk gaat door met dit ex periment, de eerste resultaten zijn er naar. Zo groeide de groothandel van vroeger die alleen maar de leverancier van produkten was, naar de groothandel van nu en morgen die veel verder gaat en de detaillist helpt met gespeciali seerde kennis, adviseert en corrigeert om voor groothandel en detaillist een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. De voorgeschiedenis Het is allemaal begonnen in 1935. De toenmalige leiding van Kraan Van Kuyk zag in, dat het sleutelwoord voor de toekomst samenwerking met ande ren zou zijn. Men sloot zich in dat jaar Overzicht van het wijn- en frisdrankengedeelte van KaVeKa in Utrecht. cesvol opereren binnen de levensmid delenmarkt in een bepaalde regio. Een nieuwe ontwikkeling is de realisatie van een winkelsysteem dat berust op het principe van franchising. Dit gebeurt in de Discomarkt en houdt in dat de on dernemer zelfstandig opereert en dat de groothandel een kapitaaldeelname in de supermarkt heeft. Tot nu toe zijn de re sultaten van dit systeem zeer gunstig. In een experimenteel stadium verkeert het aan bij de Mazon-groep, een organisatie van verschillende levensmiddelengros siers. Veenendaal bestreek het midden van Nederland en de jaaromzet bedroeg het voor die tijd respectabele bedrag van 1.1 miljoen gulden. Anders was het gesteld met het rendement. Door de slechte economische situatie was het daarmee maar somber gesteld. Dan de oorlogsjaren, misschien weet u het nog wel, eigen fabrikatie van surrogaatkof- KaVeKa-vestiging in De Meem bij Utrecht.

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 56