IS HET DEVIES lUn KMdtl&LMM KUYCK GEREED l/OOR ITIORGEN Binnen de kruideniersorganisatie VéGé Nederland neemt de Beheermaatschappij Kraan Van Kuyk B.V. een opmerkelijke plaats in. Onder de bezielende leiding van de drie directeuren, de heren N. van de Haar, A. H. C. Boers en l/V. J. A. Boers is dit bedrijf uitgegroeid tot een maatschappij met vestigingen in een groot deel van Nederland en belangen in zowel de traditionele levensmiddelengroothandel als de ZB-groothandel, met eigen supermarkten, een negental slijterijen en bedrijven waarin met de ondernemer wordt samengewerkt. De aanleiding voor dit artikel was in eerste instantie de opening van het nieuwe bedrijfspand in Ede waar in september jl. met een bijzonder verzorgde en complete manifestatie de industrie en handel kennis kon maken met de veelheid van produkten en diensten die het bedrijf kan aanbieden. De beheermaatschappij Kraan Van Kuyk B. V. te Ede is echter zo nauw met de andere B. V. 's verweven en vormt zo duidelijk de paraplu" waaronder een tiental bedrijven schuilgaan, dat enige informatie over deze bedrijven op zijn plaats is. Allereerst de groep traditionele groot handelsbedrijven. Groothandelcentrum Ede B.V., v/h Kraan Van Kuyk Veenendaal B.V. Deze vestiging herbergt naast de be heermaatschappij en de hierin samen werkende afdelingen (waarover straks meer) de eigenlijke levensmiddelen groothandel die de regio Utrecht, Gel derland, het oostelijk deel van Zuid- Holland en 't Gooi met een deel van Amsterdam, bevoorraad. Nieuw is de afdeling agf (aardappelen, groenten en Het nieuwe bedrijfspand in Ede fruit). Door de afnemers wordt steeds meer naar deze groep produkten als mede naar vers vlees en vleeswaren gevraagd. Ede heeft hiervoor een totale ruimte van 1.200 m2 ingeruimd waarvan 850 m2 voor de opslag en verwerking van agf-produkten. De koelcellen zijn volledig geacclimatiseerd, dat wil zeg gen: de temperatuur wordt onafhanke lijk van de temperaturen in de rest van het gebouw en daarbuiten, op een con stant en voor de agf-produkten zo opti maal mogelijk, niveau gehouden. Verse produkten maken een steeds groter deel uit van de levensmiddelenomzet naast bijvoorbeeld diepvries. Er is een ruim aanbod van vers vlees; uit alle delen van Europa komen vleeswa ren. Deze assortimentsonderdelen van gen de terugloop in de omzet van tradi tionele kruidenierswaren ruimschoots op. Mede in verband met het belang van deze groepen wordt hieraan in Ede alle mogelijke aandacht en begeleiding ge geven.

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 14