p ingslid een Bermuda-ha reeg. Een geste die zeer o rijs werd gesteld. Om 12.00 uur begaven wi ns aan boord van het esco e- en startschip de Persia t amen met de burgemeeste an Hellevoetsluis, de heer A. Aarse, die het startscho ou geven. Om tien voor ag de Persia aan de startlij met de deelnemende sche >en als een meute nerveuz achthonden om zich heen. zwermen over de Noordzee op weg naar Great Yarmouth Op foto 5 ziet u de deelne mers aan de Helius-Köpcke race in de buitenhaven. Op de voorgrond de Heineken reclamewagen. Opening kunstskibaan De Meerberg. Op zaterdag 5 au gustus jl. is in Hoofddorp de nieuwe kunstskibaan De Meerberg geopend. Deze nieuwe ski-piste is uniek ge situeerd aan de nieuwe rond weg rond Hoofddorp en is de grootste van heel West-Euro pa. Voorts is het de eerste baan in Nederland die op een staalconstructie is gebouwd, terwijl er bovendien op bor- stelmatten wordt geskied. De baan is tien maanden per jaar voor het publiek geopend en heeft een lengte van 96 me ter. De breedte is 25 meter en het hoogste punt ligt onge veer 20 meter boven de be gane grond. De skiërs kun nen dit hoogste punt berei ken door middel van een et eerste waarschuwings- Z ein bestond uit drie hoorn- J gnalen en een rooksignaal, J aarna vijf minuten later een eel zwaailicht werd ontsto- ren, gevolgd door twee sig- aalstoten. Precies om l 3.00 uur loste de burgemees- J r het startschot met een J iniatuurkanon. deze eerste 00 mijl race kon beginnen. m binnen de tijdslimiet te l rriveren moest men vóór J ijdagavond 21.00 uur de fi- J shlijn in Great Yarmouth asseren. S p de terugweg zag men, rij- end over de Haringvlietdam, J en vloot zeilschepen en j entallen Bermuda-hats uit- 6 sleeplift. Naast de baan is een gezellig clubhuis met alle mogelijkheden van een ge zellige après-skiborrel. De piste is gericht op ski-liefheb bers, die wat voor hun plezier willen skiën of zich alvast op hun wintersportvakantie wil len voorbereiden. Men kan er echter ook les krijgen van bevoegde leraren. Nationale ski-cracks zullen er echter ook kunnen trainen en onder auspiciën van de Nederland se ski-vereniging zullen er wedstrijden gehouden wor den. Ons concern liet zich bij de opening van de ski-piste zien door middel van diverse reclame-uitingen (foto 6). Jazz-festival in Hammerfeld. Honderden jazz-liefhebbers waren in het weekend van 5 en 6 augustus jl. naar het Limburgse plaatsje Hammer feld toegestroomd, om daar verschillende van hun favo riete jazz-musici te zien op- 8 9 hoofdprijs). Ook deze keer deden weer vier bekende clubs aan dit internationale toernooi mee, namelijk Ajax, AZ'67, het Belgische Ander- lecht en de Braziliaanse equipe Fluminense. Een op merkelijke voetbalhappen ing, daar alle vier de wed strijden in een gelijk spel eindigden. Strafschoppen moesten iedere keer de be slissing brengen. Uiteindelijk werd Ajax eerste, Anderlecht tweede, AZ'67 derde en ein digde Fluminense op de vierde plaats. De Fair Play- cup, die eveneens ieder jaar bij dit evenement ter be schikking wordt gesteld, Goud op wielen In de Gijs- breghtkelder aan de Mau- ritskade kwamen op don derdagmiddag 27 juli jl. ve le oud-wielrenkampioenen, sportjournalisten en andere sportliefhebbers bijeen ter gelegenheid van de verschij ning van het boekje: Goud op Wielen. De auteur van dit boek, de sportjournalist Charles Ruys overhandigde een van de eerste exempla ren aan de oud-Olympisch kampioen (1928!) de heer Daan van Dijk. „Ik wilde altijd al graag een boek schrijven dat ging over hoe Nederland aan zijn 65 wereldtitels in de wielrensport komt," aldus de heer Ruys. Op foto 7 ziet u de overhandiging van Goud op Wielen door de heer Ruys aan de heer Van Dijk. Oud wielrenners A. van Houwelin- gen, C. Stam, G. Schulte, L. Loevestijn en J. Oudkerk kij ken op de achtergrond toe. 7 Voetbaltoernooi Amsterdam 703. Bij het vierde Amster dam voetbaltoernooi mocht Ajax zich winnaar noemen van de „Keizerskroon", (de treden. Ondanks de regen was de belangstelling erg groot en zat iedereen knus onder een paraplu van de muziek te genieten. Ons con cern verleende voor de eerste keer zijn medewerking aan dit gebeuren. De afdeling recla me-service had speciaal voor deze gelegenheid een mu- ziekdecor ontworpen (foto 8), terwijl verder op het terrein verschillende Heineken ver koopstandjes met parasols aanwezig waren.

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 62