Finish Overhandiging Paard in de Wieg. Eindelijk was het op vrijdag 25 augustus jl. dan zover dat ons concern het historische bovenlicht of snij- raam Paard in de Wieg (foto 2) aan het Historisch Museum Dubbelde Palmboom te Rot terdam kon schenken. Res taurateur Heinecke was twee maanden met dit 18e-eeuwse pronkstuk bezig geweest. Nadat dr. H. P. Heineken het bovenlicht destijds te Utrecht had gekocht, heeft het tot voor kort in onze Rotterdam se vestiging aan de Croos- wijksesingel gehangen. Op foto 1 ziet u de heer Bier (rechts), als ruiter in histori sche klederdracht, die de oorkonde waarin de over dracht is vastgelegd aan bur gemeester A. A. van der Louw overhandigt. De heer Bier was te paard vanaf het CHIO- terrein naar het museum Dubbelde Palmboom geko men, na een tocht door het centrum van Rotterdam on der politie-escorte en verge zeld van de CHIO-koets. Bur gemeester Van der Louw las de oorkonde voor, waarna de heer P. Kranenberg, direc teur algemene zaken, het snijraam onthulde. Vervol gens dankte de heer Van der 2 Louw de heer Kranenberg voor het zeer bijzondere Hei neken geschenk. Om de lege plek in de Raadskelder aan de Crooswijksesingel weer op te vullen, bood de direc teur van het Historisch Mu seum, de heer Meyerman, de heer Kranenberg een ingelijste dia van het snijraam op ware grootte aan. Vlieg er eens uit. Het jaarlijks terugkerende evenement Vlieg er eens uit trekt nog steeds veel belangstelling. Niet te verwonderen, het is natuurlijk nogal ludiek als mensen met zelfgemaakte hulpmiddelen na een sprong van een schans proberen zo lang mogelijk in de lucht te blijven. Het haventje van Enkhuizen stond dan ook op 28 juni jl. in het middelpunt van de belangstelling. Ook Ton Pleiter van het Pepsi Pa rateam wilde zijn vleugels wel 'ns op deze manier uitslaan. Op foto 3 ziet u hem na zijn sprong, toen het ook hem niet gelukt was langer dan luttele seconden in de lucht te blij ven. Wonder '78. Dinsdag 25 juli startte in Obbicht (Z.-Lim burg) de wielerronde Wonder '78. Dit evenement trok enorm veel bezoekers (ruim 20.000), wat natuurlijk ook kwam doordat het de eerste koers was na de Tour de France. De toeschouwers wilden hun favorieten alsnog een keer aanmoedigen. Behalve dat start- en finish- entourage vrijwel geheel in het teken van Amstel stond (foto 4), was er dit keer ook een speciale feesttent inge richt met verschillende tap punten. Afnemer organiseerde zeil race naar Great Yarmouth. Op 15 juni jl. organiseerde het scheepsleveranciersbedrijf Aug. Kopeke uit Rotterdam, een van onze afnemers in de duty-freesector, voor de eer ste keer een zeezeilwedstrijd van Hellevoetsluis naar Great Yarmouth (Engeland). De 55 deelnemers aan deze eerste Helius-Köpcke 100 mijl race, voor het merendeel geen ge routineerde Engelandvaar ders, waren die dag om streeks half tien uit de haven van watersportvereniging Helius in Hellevoetsluis ver trokken in de richting van Stellendam. Om 11.00 uur werd de complete vloot ge schut in de immense sluis van de dam, waarna de schepen afmeerden in de buitenha ven. Een zeer vrolijk, zomers beeld. 4 Inmiddels was onze Heineken reclamewagen met het reu- zenglas gearriveerd. Vrolijke muziek klonk uit de wagen over de haven en onze chauffeur prees het heerlijk helder Heineken aan. Be voorradingspakketten van di verse firma's en wedstrijd vlaggetjes met het stadswa pen van Great Yarmouth werden uitgedeeld. Namens ons concern ontving iedere kapitein van een zeilboot een doos blikbier en een fles Bokma, terwijl ieder beman- 29

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 61