Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren Formule Frontaanzicht van Postiljon Motel Zwolle. Indeling Het bedrijf beschikt over een ruim en goed verlicht parkeerterrein, dat ruimte biedt aan 320 auto's. Ook heeft het mo tel een eigen parkeergedeelte zodat de auto's vlak bij de kamers kunnen over nachten. In het totale plan is een benzine- en servicestation opgenomen dat later bij de entree van het parkeerterrein zal worden gebouwd. ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU Postiljon Motel Zwolle Aan de noordwestelijke bebouwings- rand van de stad Zwolle ligt Postiljon Motel Zwolle. De ligging vormt een zeer markant punt of anders gezegd, het gebouw kan men aan die zijde van de stad beschouwen als de poort van Zwolle. De Postiljon is van rijksweg E35 Amersfoort-Zwolle bereikbaar via de afslag naar Hat- tem /Emmeloord en het daaropvolgende verkeersplein. Op het dak van de lifttoren is de beken de ,,R" aanduiding aangebracht, met afmetingen van 280 x 280 cm, voor her kenning vanaf de Rijksweg, waardoor men tijdig af kan slaan. Zoals alle Postiljon Motels heeft ook dat van Zwolle naast een plaatselijk/regio nale ligging tevens een wegrestaurant functie, waarbij vergaderen en over nachten aan de rand van de stad een zeer belangrijk onderdeel van de ex ploitatie vormen. Het gebouw werd in januari jl. in gebruik genomen en op 6 april officieel geopend. Uitbreiding De vestiging Zwolle is intussen de ze vende in de keten van Postiljon bedrij ven, en de plannen voor de achtste ves tiging, in Dordrecht, liggen voor uitvoe ring gereed. Tevens zijn plannen gemaakt door het Heineken Bouwbureau, voor uitbreiding van Postiljon Nulde tot Postiljon Motel Nulde. Deze zijn reeds goedgekeurd en nog dit jaar zal men starten met de bouw. Kleinschalig In tegenstelling met de laatstgebouwde Postiljon Motels wijkt de vestiging Zwolle in vorm en opzet sterk af van z'n voorgangers. In het programma van eisen werd stevig de nadruk gelegd op een efficiënte indeling, produktie en bediening. Anderzijds verlangde men van overheidswege een gebouw van hoge architectonische kwaliteiten en een kleinschalige bouwmassa, afge stemd op het landschappelijke gebied. Geen eenvoudige opgave. Toch is de architect er tenslotte in geslaagd om overeenkomstig de lay-out van het Hei neken Bouwbureau een gebouw te ont werpen dat aan de gestelde eisen vol doet. Vanaf de Rijksweg is de kleinschalig heid het meest zichtbaar omdat tevens grootschalige gebouwen aan dezelfde weg zich zo duidelijk aftekenen. Ondanks de afwijkende vorm van het gebouw is de Postiljonformule niet ver anderd, integendeel, diverse herken ningspunten zijn zelfs duidelijk gewor den zoals de check-out (afrekensys- teem), bedieningssysteem, menukaar ten, organisatie en dergelijke. Vanaf Rijksweg B 35 Amersfoort-Zwolle heb je een uitstekend zicht op het motel. Het logiesgedeelte vormt een apart blok. Het is door middel van een verbin dingsstuk zowel op de begane grond als op verdiepingsniveau met de rest ver bonden. Op de verdieping is aan de verbindingsgang een garderobe met toiletgroep gekoppeld, terwijl op de be gane grond de bar met het aansluitende binnenterras een plezierige onderbre king vormt in de doorgang naar het mo tel. Het binnenterras is een nieuw element in de Postiljons, hetgeen goed aanslaat bij de gasten. Bediening van bezoekers op het terras geschiedt vanuit de bar. Herkenning Een ruime entreehal is altijd een van de herkenningspunten van de Postiljons geweest. In Zwolle heeft de hal een op pervlakte van 200 m2 en is zodanig in gedeeld dat de enkeling zich niet verlo ren voelt in de ruimte. Gezelschappen en groepen kunnen zich gemakkelijk oriënteren en door stromen naar de plaats van bestem ming. De onderdelen zoals receptie, toiletten, garderobe, café en toegang naar de zalen liggen overzichtelijk ge projecteerd en geven een vertrouwde indruk. Mede door eigentijdse materiaalkeuze en afwerking is het begrip 'monumen taal' (wat vaak drempelvrees veroor zaakt) vermeden. Karakter In de receptie bevindt zich naast de check-out een beperkte kiosk, tevens een kleine administratiemogelijkheid, die afsluitbaar is door middel van een vouwdeur. Om een zo groot mogelijk effect van de check-out te bereiken werd 24

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 56