Het mysterie van het robijnrode bier.... echter een lastig uit te spreken naam. Vandaar dat die in de volksmond al gauw verbasterd werd van Einbeckbier tot een bokbier. Bij de edelen viel het in de smaak Een ander verhaal gaat over een kies keurige graaf in de buurt van het zes- tiende-eeuwse stadje Einbeck, dat een grote reputatie genoot op het gebied van bier brouwen. Eén speciaal gebrouwen bier spande er de kroon, en dat bier ver waarom bokbier altijd in de laatste maanden van het jaar gedronken werd. Wat er van deze verhalen precies waar is zullen we wel nooit weten Hoe 't ook zij, we hebben er in ieder geval een goede traditie aan overgehouden. Als de bla deren vallen en de dagen donkeren, dan drinken we weer dat wonderlijke, extra zware bier met z'n robijnrode kleur en z'n karakteristieke smaak. wierf de gunst van de edelman. Hij en alle andere bewoners van het uitge strekte landgoed wilden zelfs niets an ders meer drinken en dus bevond zich bijna voortdurend een lange stoet bier wagens op de weg tussen Einbeck en het kasteel van de graaf Het bier had Onze voorouders vonden het een feest waard Een derde verhaal vertelt over het eerste bier van de nieuwe gerstoogst dat al eeuwenlang de naam bokbier draagt. Vroeger werd het drinken van dat spe ciaal gebrouwen en extra zware bier nogal uitbundig gevierd: het feest van het nieuwe bier van de nieuwe oogst. Uit dit verhaal wordt misschien verklaard De goden waren er verrukt over Over de herkomst van bokbier doen vele verhalen de ronde. Eén daarvan gaat zelfs terug tot de tijd van onze vroegste voorvaderen Op het traditionele feest van Thor de dondergod, die op een bokkewagen door de wolken reed, werd een bok geofferd samen met een vat ex tra zwaar gebrouwen bier. De legende wil, dat de goden zó verrukt waren over dit speciale bier, dat ze Thor naar de aarde stuurden. De reus Hymis bezat daar een brouwketel waarin dit geheim zinnige godenbier gebrouwen kon wor den. Na een verhit gevecht veroverde Thor de ketel en bracht hem triomfante lijk het Walhalla binnen. 't Is er weer: Heineken Bokbier Ook dit jaar besteedt Heineken ruime aandacht aan het bokbier: met tweemaal een dubbele full colour advertentie in

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 14