in horecaverpakking en een uitgebreid pakket non food. Laatstgenoemd bedrijf is begin juni jongstleden opgenomen in de eigen zb-activiteiten van Albada Jel- gersma die zijn ondergebracht in Kaper Zelfbedieningsgroothandel B V. De an dere groothandel, Davro, is inmiddels omgezet in een consumenten-discount- markt. Concemopbouw Onder Albada Jelgersma Beheer B.V., de moedermaatschappij, ressorteren tien dochterondernemingen, die direct bij de handel in levensmiddelen betrok ken zijn. Daarnaast heeft men vier dochterondernemingen, waarin de acti viteiten op het gebied van beheer en ex ploitatie van onroerende goederen, be drijfseconomische adviezen, belasting en verzekeringszaken en bij voorbeeld projectontwikkeling zijn ondergebracht. Wat de eerstgenoemde belangen betreft heeft de dochteronderneming Almas B V. de panden van de inmiddels ge sloten Bredase hotels Cosmopolite, De Kroon en Oranje in bezit. De plannen hiervoor gaan in de richting van nieuwe, moderne vormen, aangepast aan de be hoeften van het hedendaagse publiek. In genoemde sector is Albada Jelgersma ook eigenaar van het Hippisch Centrum in Breda en van het restaurant Auberge de Arent, dat als zodanig in bedrijf zal blijven. In de recreatiesector bestaan de activiteiten uit het opzetten en ontwik kelen van twee bungalowparken, een in Ouddorp en een in Zeeuws -Vlaan deren, die beide in exploitatie worden genomen. Sinds kort is er ook sprake van een dergelijk project in België Een impressie van het toekomstige, nieuwe distributiecentrum van de Albada Jelgersma groep aan de Crogtdijk in Breda. Links het magazijn, rechts het kantoor. De groep in haar geheel zet jaarlijks ongeveer driekwart miljoen kratten Heineken en Amstel bier om. Davro/Kijko Kort na de stap over de Belgische grens kwam de jongste uitbreiding van de be langen van de groep tot stand, ditmaal dicht bij huis. Medio mei jongstleden werden in Breda de zb-groothandels Davro en Kijko'overgenomen. De twee bedrijven, die samen goed zijn voor een jaaromzet van 14 miljoen gulden, zullen voorlopig hun activiteiten onder eigen naam voortzetten. Het assortiment om vat droge kruidenierswaren, een be perkte groep verse produkten, diepvries Het management-team van de groep met ge heel rechts de heer E. Albada Jelgersma, al gemeen directeur. Hij wordt bijgestaan door drie adjunct-directeuren, v.l.n.r. de heren A van Gooi, P Hermans en J. van Wanrooy. Een fraaie opname van het indrukwekkende bedrijfscomplex van Ets. Heylen N V. in Heist-op-den-Berg, België, welke groothandel sinds mei jongstleden tot de Albada Jelgers ma groep behoort. geen barrière, stelt men in Breda en de eerste stap werd gezet op de Belgische markt. Sinds 10 mei jongstleden is Ets. Heylen N V. uit Heist-op-den-Berg, niet ver van Antwerpen, opgenomen in de groep Albada Jelgersma. De transactie kwam tot stand door de overname van de aandelen vanN.V. Sofiheylen, de hol dingmaatschappij. Door deze overname krijgt de groep Albada Jelgersma niet alleen de controle over de N.V. Heylen, groothandel, maar ook over de N.V. Sas, exploitatie van supermarkten, en de N.V. Wencobel, rack jobber in de non-food- sector. In totaal gaat het hier om drie honderd arbeidsplaatsen, verdeeld over deze drie firma's. N.V. Heylen, sinds 125 jaar een gevestigde naam in de Belgi sche levensmiddelengroothandel, is een bedieningsgrossierderij met een. afne mersbestand van ruim 1000 detailhan delaren en 300 grootverbruikers. Groot handel Heylen heeft over het afgelopen jaar een omzet van 110 miljoen gulden gerealiseerd. In het bedrijf, dat over een magazijn van 10.000 m2 beschikt, wer ken 183 mensen. Het assortiment be staat uit droge kruidenierswaren, kaas, vers vlees, vleeswaren en non food Tot de groothandel behoort een aantal dis count-supermarkten, gevestigd in Ant werpen en omgeving. Deze Discash-za- ken, zeven in getal, zijn goed voor ruim 20 procent van de omzet. De onlangs gestichte groothandel in bloemen en planten Floral, blijkt in een grote behoefte te voorzien Nederland in ontwikkeling is achterge bleven. Het is bekend dat de Nederland se groothandels organisatorisoh en commercieel verder geëvolueerd zijn dan hun Belgische collega's, waardoor zij hun functie als toeleveringsbedrijf voor de kleinhandel optimaal kunnen vervullen. De bedrijfsfilosofie van de Ne derlandse grossier vertrekt steeds vanuit de verkoop op het winkelpunt. Een nau we samenwerking met de industrie is daarbij het uitgangspunt. In België daarentegen hecht men van oudsher minder belang aan de problematiek van de winkel zelf Voor de N.V. Heylen en zijn afnemers betekent de samenwerking (z)onder meer dat men direct kan profiteren van de Nederlandse kennis en ervaring, die men alleen zal moeten vertalen in termen van Belgische problemen Het ligt verder in de bedoeling de bedrijfsvoering in handen te laten van een volledig Bel gisch management en door een op uit breiding gerichte politiek de werkgele genheid in het bedrijf blijvend te verze keren. Samenwerking De onlangs ontstane samenwerking is zonder twijfel een belangrijk feit in de geschiedenis van de Belgische groot handelswereld. Zij is van nog grotere betekenis voor de kleinhandel in België, die in vergelijking met de detailhandel in

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 9