Spectaculaire expansie en veel zijdige activiteiten van groothandels concern Albada Jelgersma EEN GRENS, OOK EEN COMMERCIËLE, IS GEEN BARRIÈRE Ruim vier jaar geleden, in Tap en Schap van februari 1974, belichtten wij de activiteiten van een grossierderij, die toen reeds tot de grootste van Ne derland mocht worden gerekend, Albada Jelgersma B.V. in Breda. De aan leiding destijds was een opmerkelijk initiatief van deze groothandel, die in het najaar van 1973 gedurende twee avonden open huis hield voor een groot aantal vertegenwoordigers van merkartikelfabrikanten om op deze wijze het bedrijf te „verkopen". Voor een korte historische terugblik en een overzicht van de groei en de activiteiten tot dat tijdstip verwijzen wij gaarne naar genoemde uitgave. Aan het slot van ons artikel schreven wij toen: „Onder normale omstandigheden zal de groei van deze onderneming zich zeker blijven voortzetten." Zonder onszelf de profetenmantel om te hangen mogen we zeggen dat de destijds uitgesproken verwachting meer dan bewaarheid is. De hernieuwde kennismaking leert ons een aantal hoogst boeiende en belangwekkende feiten waaruit snel een totaal nieuw beeld van deze onderneming oprijst. Explosieve expansie Anno 1978 is Albada Jelgersma een grossierderij die een explosieve expan sie heeft doorgemaakt en die zowel haar verzorgingsgebied als haar omzet in vier jaar tijds bijna verviervoudigde. Werd toentertijd het midden en westen van Noord-Brabant (inclusief Tholen en het Eiland van Dordrecht) beleverd, thans omvat het verzorgingsgebied de gehele provincie Noord-Brabant, Limburg, de Zeeuwse eilanden en, sinds kort, het grootste gedeelte van Noord-België. De omzet, die vier jaar geleden ruim 118 miljoen gulden bedroeg, is mede dankzij de jongste uitbreidingen gestegen tot ruim 440 miljoen gulden. Waarmee de verkopen reiken naar het half miljard en de firma is uitgegroeid van een middel grote onderneming tot een regelrecht concern. Grens geen barrière Albada Jelgersma is een van de eerste Nederlandse groothandels, zo niet dé eerste, die de blik over de grens gericht heeft niet alleen, maar ook de mogelijk heden daar tot uitbreiding (die in Neder land nauwelijks meer aanwezig zijn) heeft weten te realiseren Een grens is

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 8