HÉlK!@8g@^ ©If® Het is, zoals u zult begrijpen, ieder jaar weer een hele opgave om voor het sei zoen een „voor elk wat wils" programma samen te stellen. De tweede factor is, dat het ons concern de gelegenheid geeft 's middags voor Vrumona en 's avonds voor Heineken „spelenderwijs" infor matie te verstrekken over onze produk- ten. Een tweetal medewerkers van de ver koopdiensten thuisverbruik bier, Frans Feitsma en Ed Nagtegaal, trekt zo van Voor het derde, achtereenvolgende jaar zijn kinderen en volwassenen „van start gegaan" op de Heineken miniracebaan. In de kantines en recreatiezalen van zo'n vijftig campings in ons land werd het publiek in de gelegenheid gesteld de krachten te meten op het 20 m2 grote racecircuit. 's Middags waren de kinderen aan de beurt, waarbij veel vaders en moeders moeite hadden passief toe te blijven kij- camping naar camping ons land door om iedere dag opnieuw de racebaan op te bouwen en ervoor te zorgen dat op het moment van de start alles zonder storin gen verloopt. De baan wordt in een speciale aan hangwagen achter de auto vervoerd. Frans Feitsma: „De baan heeft een totale oppervlakte van zo'n 20 m2 en wordt in vijf afzonderlijke delen in de aanhang wagen opgeslagen en vervoerd. Bij het ken. 's Avonds kwamen de volwassenen aan bod, waarbij vader de van zijn kroost afgekeken technieken in praktijk kon brengen. De achtergronden om namens het Hei neken concern deze activiteit op cam- pingbedrijven te brengen zijn tweeledig: Ten eerste bieden wij onze afnemers in de recreatiemarkt de gelegenheid een dag in het recreatieprogramma van hun bedrijf geheel te laten verzorgen door Heineken. opbouwen ter plaatse is het iedere keer een hele toer om de vijf delen tot een geheel te monteren en de baan voor de start weer rijklaar te hebben. Maar het lukt ons iedere keer opnieuw. Ik arriveer meestal rond 10 uur 's morgens op het afgesproken adres en dan is er tot twee uur 's middags, wanneer de eerste kin deren van start gaan, de gelegenheid om alles op te bouwen en startklaar te ma ken. Wij hebben hiervoor de beschikking over een klein arsenaal van gereed schap, reserve-onderdelen en reserve autootjes, terwijl bovendien Carrera, de leverancier van de baan en alle onder delen, altijd te hulp geroepen kan wor den. Op de afgesproken dag zijn op de camping eveneens de vertegenwoordi ger voor Vrumona en Heineken aanwe zig in wiens rayon de camping is onder gebracht." Rob Roosdorp, winkelvertegenwoordi ger voor Vrumona in een groot deel van Zeeland: „Omdat in het gebied waar Arie van de Horn, (winkelvertegenwoordiger bier), en ik werken vrij veel campingbe- drijven zijn gevestigd, zijn wij beiden een aantal dagen bij het miniracen betrok ken. Wanneer je eenmaal gewend bent aan het niet alledaagse werk van baancom- mentator (de beide vertegenwoordigers geven tijdens de races deskundig com mentaar en verzorgen de starts en de prijsuitreikingen) is het bijzonder leuk werk om te doen en het geeft ons bovendien de gelegenheid om de afne mers van ons concern dat stukje extra service te bieden dat anderen niet kun nen; ik spreek uit ervaring als ik zeg dat die service op prijs wordt gesteld. En wanneer ik afga op de reacties van ons publiek, de coureurs in spé geloof ik te mogen zeggen dat menigeen deze baan wel eens voor langere tijd op zolder thuis zou willen neerzetten. Eerlijk ge zegd kan ik ze daar geen ongelijk in ge ven!" 28

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 28