tttiitzig ALBRA EN HEINEKEN ZORGEN VOOR EEN GESTROOMLIJNDE PRODUKTIE IN DE ELZAS a -ri an De Elzas wordt wel de ,,tuin van Frank rijk" genoemd Het is zeer zeker één van de vruchtbaarste gebieden in geheel Europa. Ofschoon de kleinste van de tweeëntwintig economische streken in Frankrijk, bezit hij een zeer vruchtbare bodem, zuivere lucht, veel zon in de zo mer en helder water uit de natuurlijke bergbronnen van de Vogezen. Het is dus misschien niet zo verwonderlijk dat de Elzas in Frankrijk de leiding heeft op de ranglijst van de hoeveelheden geëxpor teerde goederen, en bieren en wijnen produceert die tot de beroemdste van Europa behoren, en die door kenners tussen de beste produkten ter wereld geplaatst worden. Evenmin wekt het verbazing te ontdek ken dat ALBRA (Alsacienne de Brasse rie), een lid van de Heineken familie sinds 1972, met produktiefaciliteiten na bij Straatsburg, de historische hoofdstad van de Elzas, een van de leidende Fran se brouwerijmaatschappijen is. ALBRA heeft gedurende de afgelopen twee jaar de verantwoording gedra gen voor de import van Heineken bier in Frankrijk. Het bedrijf heeft zo'n 1100 mensen in dienst en wordt geleid door een directie bestaande uit de heer Frangois Palaz, voorzitter, die zijn werk week verdeelt tussen de Elzas en Parijs, de zetel van de commerciële afdeling van de maatschappij; de heer Dominique Le Bel, commercieel directeur; de heer Pol Delizee, technisch directeur; en de heer Roland Wagner, directeur externe relaties Twee vooraanstaande bieren De produktie, waarbij Heineken nauw samenwerkt met ALBRA, is nu gecon centreerd op twee van de voortreffelijk ste bieren van de streek: Mützig, het voornaamste merk, en Ancre: twee wel bekende merknamen, die te vinden zijn in hotels, cafés en bistro's in geheel Frankrijk en in toenemende mate in an- Straatsburg, hoofdstad van de Elzas. dere delen van Europa en daarbuiten. De logotypen hebben verschillende kenmerken, die een weerklank schijnen te vinden in de veelzijdige en schilder achtige bouwkundige stijlen van de streek: Mützig, krachtig en kleurig in een rechtopstaand schrift, dat onmisken baar van Duitse afkomst is; Ancre, klaarblijkelijk in een speciaal ontworpen letterbeeld, fors en stevig, maar met een Latijnse gratie, en geplaatst op een ge stileerd anker, het symbool van stand vastigheid, waaraan het zijn naam ont leent. De naam Ancre vindt zijn oorsprong na melijk in 1746, toen Jean Hatt zijn Espé- rance brouwerij tegenover de kerk van St. Guillaume in Schiltigheim opende. Op de klokketoren van deze kerk stond (en staat nog steeds) een anker. De re latie tussen l'Espérance en het anker, als symbool van hoop voor zeelieden, bracht Jean Hatt al snel op een idee voor de naam van zijn bier En sindsdien kent 20

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 20