)je centrum breda Leeuwedeel Verreweg het grootste aandeel in de omzet wordt geleverd door de klassieke groothandels, die zijn gevestigd in Bre da, Neer (Limburg) en Heist-op-den- Berg (België). De groothandelssector in Breda bereikte vorig jaar een omzet van 125 miljoen gulden. Daar kwam nog eens 15 miljoen gulden bij van Delta Su permarkten B.V., een dochteronderne ming die drie eigen winkels exploiteert Het totaal aantal beleverde detailhan- delspunten in dit gebied bedraagt 144 De groothandelsactiviteiten vanuit Neer gaven een jaarresultaat van 110 miljoen gulden te zien, waaraan Detailbedrijven Helwegen B.V. met vier eigen winkels 20 miljoen gulden toevoegde. In dit verzor gingsgebied heeft de groep in totaal 170 afnemers. In de zb-groothandelssector leverden de drie bedrijven van Kaper B.V., gevestigd in respectievelijk Den Bosch, Tilburg en Waalwijk, met een ge zamenlijke omzet van 50 miljoen gulden een niet onbelangrijke bijdrage aan de totale omzet in Nederland. Van ge noemde zb-groothandels worden de laatste twee volledig door Kaper B.V. geëxploiteerd. De omzet bedraagt met inbegrip van de resultaten van Davro/ Kijko, 334 miljoen gulden. De recentelijk verworven Belgische belangen meege rekend komt de concernomzet van de Albada Jelgersma groep op 444 miljoen gulden per jaar Nieuwbouw De gestage groei sinds het ontstaan in 1925 van de groothandel noopte de fir- Frontaanzicht van kantoor en magazijn van het distributiecentrum in Neer (L), Gebr Ter stappen-Helwegen B V. ma Albada Jelgersma in 1958 de activi teiten over te brengen naar een nieuw gebouw, Crogtdijk 54 in Breda, in eerste aanleg 7500 m2 groot en gelegen op een terrein van 17.000 m2. De zetel van de groep is sindsdien op dat adres geves tigd. Het pand is inmiddels vergroot tot ruim 9.000 m2, terwijl het beschikbare terrein door aankoop en optie met 30.000 m2 werd uitgebreid. Aan de nieuwbouwplannen. die voor wat betreft een pand, eveneens aan de Crogtdijk, reeds vaste vormen hebben aangeno men, wil men bij Albada Jelgersma graag meer uit de doeken doen, zodra alles in kannen en kruiken is. In het te bouwen pand zal onder meer aandacht worden besteed aan de uitbreiding van bepaalde assortimentsonderdelen, met name de versgroepen. Een voor de levensmidde- lengrossierderij toch wel unieke activi teit is de onlangs gestichte groothandel in bloemen en planten, Floral geheten, Een van de projecten van de groep is de ver nieuwing (face lift) van het stationsplein in Breda Het complex krijgt een front van 90 meter breedte en wordt 40 meter diep. Het zal onder meer een hotel met 100 kamers bevat ten, 110 appartementen, overdekte winkels en diverse horecabedrijven alsmede verga derzalen. die, ten dienste van de eigen afnemers, in een grote behoefte blijkt te voldoen. Floral floreert", is het tevreden com mentaar in Breda Management De algehele leiding van het concern be rust bij de heer Eric Albada Jelgersma (39), algemeen directeur Hij wordt bij gestaan door drie adjunct-directeuren, de heren Anton van Gooi, commerciële inkoop, Peter Hermans, verkoop en fy sieke distributie en Jan van Wanrooij, fi nanciële administratie. Het totale aantal in Nederland bij het groothandelsge- beuren betrokken medewerkers be draagt 368 Voor de zb-groothandels van Kaper B.V. komt daar nog een aantal parti-time werkkrachten bij. Voor het vervoer van de goederen in de bedieningssector beschikt men over een transportvloot, bestaande uit 57 vracht wagens van verschillend tonnage voor het bezorgen van respectievelijk kruide nierswaren, agf, vleeswaren en diep- Een gedeelte van het magazijn in Neer. vriesartikelen en bloemen en planten, die in het kader van de fysieke distributie samen jaarlijks ruim drie miljoen kilome ter afleggen Bedrijfsfilosofie De koers, die men bij Albada Jelgersma vaart en het beleid dat men voert, wor den bepaald door een eigen filosofie; een visie, die belangrijk heeft bijgedra- 10

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 10