Vaste vestiging a vi s a I, ""M|, '•(Ml,, 'ÏMHtHi. 11 It II Ml iiÉi |m' litift Groothandel Karsten bevoorraadt in to taal zo'n 75 rijdende winkels. Maar dat niet alleen. Men heeft een eigen rijdende winkel, bemand door een personeelslid, op de weg gebracht. Deze fungeert niet alleen als een soort testwagen voor Kar sten maar doet ook dienst om de ermee opgedane ervaringen aan de klanten ter beschikking te stellen. „Sterker nog," aldus de heer Karsten, „als er proble men zijn, nodigen wij de betrokken on dernemers uit met onze wagen mee te rijden en zo uit de eerste hand van onze werkwijze en resultaten kennis te ne men." Sinds kort beschikt men over een eigen vaste vestiging, de Kris-Vers Markt (240 m2) in Alkmaar. „Deze wordt geleid door mijn jongste broer, André," vervolgt de De nieuwe overkapping, waaronder vele tien tallen pallets met bier en frisdranken opge slagen staan De hier verkregen ruimte is 350 m2. Directeur P. Karsten bij de kopie van de oude T-Ford, die in de jaren dertig bij de firma in gebruik was. Service-distributie Karsten B.V. is van oudsher een bedie ningsgroothandel, die met een assorti ment van 4.000 artikelen een groot aan tal afnemers in de gehele provincie Noord-Holland belevert. In de winkel sector richt men zich in toenemende mate op de grotere verkooppunten. De overige afnemers zijn horecabedrijven, slijterijen, campings en niet te vergeten, rijdende winkels. Laatstgenoemde groep, met inbegrip van de bestelauto's met aanhanger, krijgt bij Karsten bijzonder veel aan dacht; vormt bij de verkoopbegeleiding ervan weer een ander gebied, waarop deze groothandel zich onderscheidt. De service van deur tot deur, de bezor ging aan huis door de rijdende ver kooppunten noemt de heer Karsten ser vice-distributie. „Waar sprake is van grote hoeveelheden artikelen, verpakt in volumineuze en tamelijk zware emballa ge, vormt de service-distributie een be langrijke schakel tussen fabrikant en consument," is zijn stellige mening, vandaar ook de leus: „Geen gesjouw, geen gezeur. Doe uw boodschappen voor de deur! op de rij dende winkels." Een van de hydraulische hefvloeren waarmee de rolcontainers op laadperronhoogte worden gebracht. Computerprogramma's Weer een ander terrein, waarop men zich bij Karsten met succes heeft bege ven, is het gebruik van de computer. Toen vier jaar geleden een IBM compu ter in huis was gehaald, bleek men met de ter beschikking gestelde gegevens in de levensmiddelengroothandel toch niet bijster goed uit de voeten te kunnen. Men heeft toen van de nood een deugd gemaakt, zelf complete programma's heer Karsten, „en ook hier geldt dat wij met de in deze vestiging opgedane er varingen onze afnemers in de winkel sector, waar nodig of gewenst, onder steunen." De naam van de Alkmaarse vestiging duidt op de levering van verse produkten. Hierin wordt voorzien door Supersun B.V., een zelfstandige agf- groothandel, die onder leiding staat van een andere broer, de heer G. Karsten. In dit geheel is sprake van een uniek en uitermate doelgericht samenspel, tot wederzijds voordeel van leverancier en afnemer 5

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 5