AMsratim Top-rugby op HeineKen Sevens. Het door het Am sterdamse AAC georgani seerde Heineken Internatio nale Rugby 7-toernooi kan zich na de voortreffelijke wa penschouw in het jongste Pinksterweekeinde definitief meten met de roemruchte Middlesex Sevens op Twic kenham in Londen. Twee da gen lang demonstreerden top- internationals uit Engeland, Schotland en Wales aan het duizendkoppige publiek met hoeveel inzet, vaart en allure het zogenaamde zevental len-rugby gespeeld kan wor den. Gerenommeerde teams als de reeds driemaal triomfe rende Voyagers (samenge steld uit cracks van het be roemde London Welsh) moesten ditmaal hun meer dere erkennen in het onver moeibare zevental van de Musqueteers, dat overigens pas in de verlenging van de finale de „zilveren pier" en de felbegeerde Heineken trofee in de wacht sleepte. In de ze ven jaar van het bestaan van dit eveneens door ploegen uit Frankrijk, W.-Duitsland, Bel gië en uiteraard Nederland druk bezochte toernooi, was de kwaliteit van spelers en van het getoonde spel nog nooit zo hoog. Ook in de demonstratie- jeugdwedstrijd tussen teams van Amsterdam en Amstel veen was het vaak dringen om de bal (foto 1). Dat spelers, begeleiders en organisatie naast de Heine ken sponsoring van dit op één na grootste rugby-7 evenement ter wereld zeker ons bier weten te waarderen, bleek reeds aan de voor avond van de wedstrijden- 1 reeks, toen in 't Koelschip van de brouwerij te Amsterdam een „warming up" werd ge houden, waarbij men zich ook in het zingen van speci fieke yells, club- en drinklie deren niet onbetuigd liet. Vivo-actie. Vele tienduizen den voetballiefhebbers(sters) hebben tijdens de tv-uitzen- dingen van het Wereldkam pioenschap voetbal veel ge mak gehad van een folder waarin, met een persoonlijk voorwoord van de bekende, internationale scheidsrechter Charles Corver, in het dage lijkse leven landelijk ver koopleider detailhandel bij Vrumona, alle data en tijd stippen van de tv-uitzendin- gen en een schema van de verschillende wedstrijden opgenomen waren. De folder werd door de Vivo- detaillisten in het gehele land, in de laatste week van mei en voorafgaande aan de uitzen dingen, gratis beschikbaar gesteld bij aankoop van iedere krat Heineken bier. Voor de Vivo-detaillisten was een kanskaartenactie ont- 2 worpen met een kans op één van de vijftig fraaie prijzen, bestaande uit: een videore corder en 49 originele Heine ken trainingspakken. Tijdens een informele bijeenkomst reikte Charles Corver de eer ste prijs, de videorecorder, uit aan de gelukkige prijswin naars, de heer en mevrouw J. Kersten uit Groesbeek (Gld.). Op foto 2 ziet u van links naar rechts de heer J. van Loenen, hoofd verkoop Unigro/Vivo, Charles Corver, mevrouw en de heer Kersten en de heren H. J. M. Duynstee en H. H. Wulfert, respectievelijk lan delijk verkoopleider groot handel thuisverbruik bier van Heineken en verkoopleider Unigro/Vivo, district Veenen- daal. Unieke wedstrijd. „Drank vertegenwoordigers" en „drankbestrijders" speelden op 28 april jl. een voetbal wedstrijd tegen elkaar. Het waren onze horecavertegen- woordigers uit het district Den Haag tegen de drankwet- politie uit dezelfde plaats. De wedstrijd werd gehouden op de velden van het sportcom plex van onze brouwerij in Zoeterwoude, waar een groot aantal supporters aanwezig was. Het Heineken team werd ver sterkt door mensen van het 3 is zeer succesvol verlopen, terwijl onze reclamemateria len zoals Salvarani-borden, spandoeken en vlaggen de straten versierden. Wereldrecord kinderwagen- duwen. Twaalf studenten van de HTS-A aan de Europa boulevard in Amsterdam hebben vanaf 23 maart ge probeerd het wereldrecord kinderwagenduwen te verbe teren (foto 5). De 1300 km lan ge tocht ging langs alle Ho gere technische scholen in Nederland en duurde tien da gen. verkoopkantoor in Rotterdam en drankenhandel Van den Akker-Haring B.V. te Den Haag. Pikant detail aan deze wed strijd is, dat de politie gesto ken was in Jagermeister T- shirts, beschikbaar gesteld door Wijnhandel Reuchlin. De organisatie berustte bij de heer P. Bindels (horecaverte- genwoordiger). De uitslag van de wedstrijd was 3-2 voor Heineken. Op foto 3 de beide teams. Ronde van Noord-Holland. 4 Op 3, 4 en 5 mei vond de wie lerronde van Noord-Holland plaats. Start en finish waren in Zaandam. Onder de wiel renners was een gedeeltelijke deelname van de Amstel wie lerploeg. Winnaar werd Rick Mutzaerts van de Van Erp ploeg (foto 4). De ronde van Noord-Holland 26

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 54