S1SI. POPULAIR MERK IN DE HORECA MARKT k lllaasappel StenUmoni Uit een onlangs gehouden onderzoek is gebleken, dat het merk Sisi in het horecasegment voor vruchtenlimonades een voor aanstaande positie heeft. Het heeft in de horecamarkt een spreiding van rond de 40 procent, wat betekent dat Sisi hier het grootste vruchtenlimo- nademerk is. Hoe Sisi deze positie heeft weten te bereiken en wat er mo menteel in het vruchtenlimonadesegment gaande is, wordt in dit artikel nader belicht. VLM's in de horecasector Sisi in de horeca Nationale Sisi horecapromotie In 1972 vormden de vruchtenlimonades met een aandeel van 53 procent veruit het grootste segment van de Neder landse frisdrankenmarkt. In 1977 vijf jaar later dus bedroeg dat aandeel nog maar 35 procent. Bovendien is er niet alleen sprake van een relatieve terugval van de vruchtenlimonade-omzet, de da ling is ook absoluut. In 1972 een uit gesproken slecht frisdrankenjaar zelfs werd er in Nederland nog 380 miljoen liter vruchtenlimonade gedronken. Dat is 110 miljoen liter meer dan de ruim 270 miljoen liter die er vorig jaar, in 1977, werd afgezet. Maar is dit een reden om dit segment nu maar aan z'n lot over te laten? Zeker niet, meent Vrumona. Want al met al vormen de vruchtenlimo nades hierna afgekort tot VLM's nog steeds het grootste segment van de fris drankenmarkt. Dat komt overigens vooral door hun relatief sterke positie in de sector thuisverbruik. In de horeca staat cola op de eerste plaats. Gevolgen van de terugval Vrijwel alle frisdrankenfabrikanten zien hun VLM-afzet teruglopen. Het schijn baar enige wapen tegen deze ontwikke ling ligt voor de hand: prijsverlaging! Maar die gaat wel ten koste van een ge zond rendement. Met als gevolg dat diverse frisdranken fabrikanten er al het bijltje bij hebben moeten neerleggen. Het iets hoger geprijsde merkartikel lijkt in een markt als deze geen kans meer te maken. Bijna 60 procent van het thuisverbruik- volume wordt dan ook volgens Nielsen onder „eigen" en „overige" merken ge leverd. De „grote" merken vechten dus met z'n allen om minder dan de helft van het VLM-volume. In de horecasector is de situatie echter duidelijk anders. Weliswaar daalt ook hier de VLM-omzet, terwijl ook de prijs een factor van betekenis is, maar in de horecamarkt maken toch de bekende A- merken de dienst uit. Dat is ook logisch. Want een goede horeca-ondernemer zet z'n gasten graag iets goeds voor. Het gaat hem dus primair om kwaliteit de kwaliteit die hij vindt bij vanouds be kende merken als Sisi. Bovendien moet een horeca-onderne mer het niet hebben van stuntaanbie dingen op basis van prijs. Hij is in hoge mate gebaat bij continuïteit in zijn assortimentsbeleid, omdat zijn klanten dat van hem verwachten. Sisi voldoet volledig aan de eisen die de horeca stelt. De kwaliteit is onberispelijk; het is bovendien een bekend en ver trouwd merk. Daar komt uiteraard bij, dat Sisi deel uit maakt van het totale Vrumona assorti ment, dat in elke smaak een bekend A- merk biedt. Ook van belang is het feit, dat Sisi wordt geleverd in de standaard Vrumona flessen en kratten, waardoor het sorteren minder problemen oplevert. Voorts is het verkrijgbaar in tanks voor premix- en postmix-tapinstallaties. Ten slotte wordt het merk Sisi ook in de horeca actief ondersteund door middel van nationale en regionale acties. Een goed voorbeeld hiervan is de... die dit jaar in mei is gehouden. Bij zes kratten Sisi Sinas 200 cc en drie kratten Sisi Cassis 200 cc kregen de ho- reca-ondernemers zes nostalgische schrijfleitjes cadeau. Dit pakket is niet alleen decoratief, maar ook praktisch. Niet voor niets is dan ook deze actie weer een groot succes ge worden. Deze decoratieve leitjes kreeg de horeca-on dernemer in mei cadeau bij negen kratten Sisi 200 cc. 14

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 42