Resultaat Heineken Eerste half jaar, boekjaar 1977-1978 FINEMIJ B.V." HELPT DETAIIHANDEI IN LEVENSMIDDELENSECTOR .mM'V.Si TOFFE Heineken N.V. heeft over de maanden oktober 1977 tot en met maart 1978 een nettowinst ge realiseerd van ƒ37.864.000,— tegen ƒ37.120.000,— in de over eenkomstige periode van het voorgaande boekjaar. Het totale volume van de verko pen gaf ook dit halfjaar verdere groei te zien, ondanks het feit dat door incidentele oorzaken de af zet in enkele markten is achter gebleven. Het bedrijfsresultaat bedroeg 7,1 procent van de om zet. De nettowinst per aandeel van ƒ25,— bedroeg over het eerste halfjaar ƒ3,28 tegen ƒ3,21 in de overeenkomstige periode in het vorige boekjaar. Mede op grond van de huidige gang van zaken is de raad van bestuur van mening dat de ver dere ontwikkelingen in dit boek jaar (dat loopt tot en met 30 sep tember 1978) met een gematigd optimisme tegemoet kunnen worden gezien. I I I inn li i.in M'villK iw» jenever De hulp die de zojuist opgerichte nieuwe vennootschap „Finemij B.V." aan de taillisten in de levensmiddelensector kan geven, bestaat uit het verstrekken van achtergestelde leningen voor het vor men van risicodragend vermogen. Hier mee kan dan het vaak nog te zwakke „startvermogen" voor het vestigen of overnemen van een onderneming wor den versterkt. „Finemij B.V." is opgericht door de Ne derlandse Middenstandsbank N.V. te Amsterdam en de B.V. Maatschappij Fi nanciering van Distributie van levens middelen „Fidimij" te Bussum. Fidimij bemiddelt sinds 1962 bij het verkrijgen van kredieten voor de oprich ting of uitbreiding van levensmiddelen- bedrijven. In Fidimij werken samen Akzo Consumenten Produkten Nederland B.V., Douwe Egberts Nederland B.V., Heineken Nederland B.V., Honig Merk artikelen B.V., Van Nelle-Lassie B.V., N.V. Verenigde Bedrijven Nutricia, B.V. Venz en Koninklijke Verkade Fabrieken B.V. Door een afspraak die de Fidimij maakte met de Nederlandse Middenstandsbank zijn royale financieringsmogelijkheden ontstaan voor de oprichting van levens- middelenbedrijven. De bank stelt de benodigde bedragen beschikbaar op grond van een garantie door de Fidimij gegeven. De aan de bank afgegeven garantie ge schiedt in veel gevallen tezamen met de commerciële organisatie, waarbij de de taillist is aangesloten. De aflossingsverplichtingen jegens de bank worden van geval tot geval in on derling overleg vastgesteld. Wanneer een krediet wordt verleend, berekent de Fidimij geen extra rente of risicopremie aan de kredietnemer, maar alleen een relatief gering bedrag voor de kosten van behandeling van de krediet aanvraag. In de loop van de jaren werd op deze wijze voor een bedrag van meer dan honderd miljoen aan kredieten verstrekt. De activiteiten van de Fidimij worden onverminderd voortgezet. Maar omdat het vormen van het noodzakelijke risi codragende vermogen door de onder nemer in toenemende mate een strui kelblok is, wil Fidimij tezamen met de Nederlandse Middenstandsbank door middel van de nieuw opgerichte Finemij de detailhandelsondernemer te hulp ko men. Finemij stelt zich derhalve als taak mee te werken aan het overbruggen van de periode, waarin de ondernemer nog niet in voldoende mate risicodragend ver mogen heeft kunnen vormen. Zij beoogt geen rechtstreekse deelname. Nadere inlichtingen over de werkwijze van „Finemij" worden verstrekt door de Nederlandse Middenstandsbank te Am sterdam en Fidimij B.V., Parklaan 39 te Bussum. 3

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 3