P. Karsten B.V., Blokker: ALS GROSSIER VAN ALLE MARKTEN THUIS ZIJN Groei i Het voorterrein met links op de foto naast de uitrit de distilleerderij,die in het oudste bedrijfspand gevestigd is. Rechts de kantoren, de ingang met daarnaast het laadperron. Geen gesjouw, geen gezeur, doe uw boodschappen voor de deur! Hoog staat deze leus geschreven in het vaandel van P. Karsten B.V., een uit de zuivelhandel (meer dan vijftig jaar gele den) voortgekomen levensmiddelen- grossierderij, die reeds geruime tijd on der de IVEKÓ-vlag vaart. In meer dan één opzicht een opmerkelijk bedrijf, van oudsher gevestigd in het be kende groente- en fruitcentrum Blokker. Een plaatsje, enkele kilometers ten noordoosten van Hoorn, gelegen in een puur Noordhollands landschap met zijn typische stolphoeven. Gestart met een ruimte van 400 m2 on derging het bedrijf in 1967 en 1971 een uitbreiding, beide malen van duizend vierkante meter. In de afgelopen jaren zette de groei zodanig door, dat onlangs opnieuw uitgebreid moest worden. Be gin april jongstleden werd dan ook een forse ruimte (met ruim 2100 m2 nage noeg een verdubbeling van de bestaan de opslagcapaciteit) in gebruik geno men. Aan de feestelijke opening was een aantrekkelijke beurs gekoppeld, die door ruim dertienhonderd belangstel lenden werd bezocht. Grote blikvanger was de oude T-Ford, een getrouwe kopie van de eerste bedrijfswagen van de fir ma. Grootvader G. Karsten, die destijds zelf met een bakfiets de boer opging en daar zijn Edammer kaasjes voor nog geen dubbeltje per stuk kocht, schonk in 1929 het eerste vierwielige vervoer middel aan het bedrijf. En dus aan zijn zoon, de heer M.A. Karsten, de bij velen bekende, markante figuur die tot voor enkele jaren aan de firma verbonden was. Omzet De leiding berust nu bij een van diens zoons, de heer P. Karsten, directeur van de gelijknamige b.v. Hij illustreert de groei van de afgelopen jaren met weer andere voorbeelden: „Toen ik twaalf jaar geleden in het bedrijf kwam, hadden we één vrachtwagen, waarmee per dag zo'n acht ton werd bezorgd. Nu hebben wij vijf vrachtwagens lopen, twee combina ties van elk 20 ton en drie vrachtauto's van 7 ton, die samen per dag 170 ton wegbrengen." In geld uitgedrukt geeft de groei in de afgelopen jaren de volgende cijfers te zien: in 1971, het jaar van de vorige uit breiding, een omzet van vijf miljoen gul den. Dit jaar verwacht men bij Karsten, een hechte groothandelsgemeenschap met tweeëndertig personeelsleden, in de buurt van de 27 miljoen gulden uit te ko men. Twee 7-tonners en een vrachtwagencombinatie op de thuisbasis. Een gedeelte van de jongste uitbreiding (1200 m2 voorde opslag van bulkgoederen). Wat de verkoop van ons bier betreft, be hoort Karsten B.V. tot de kampioenen van Nederland. Een indrukwekkende stroom kratten, vooral Amstel bier, ver spreidt zich jaarlijks via deze grossier- derij over Noord-Holland. In het lopende boekjaar van Heineken streeft men bij Karsten ernaar een half miljoen kratten bier (Heineken en Amstel) om te zetten. Dat is één van de opmerkelijkheden van deze groothandel. 4

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 32