HJlUblERT Deze steen is hier versleten £>io?n U hw Door Clinge Doorenbos. Méér kost 't drinken dan het eten Van liet Hollandsche publiek. „Ihze steen is hier versleten" In den dienst van kruik en glas. (Alle treden onzer kerken Liggen zuiver waterpas.) „Deze steen is hier versleten"... Vele jaren vloden heen, Hier wordt weer 'l spreekwoord [waarheid „Gestadig drupp'len holt dei\ steen. „Deze steen is hier versleten" O, als je eens even denkt Aan het reuzen kapitaaltje, Dat hier „spurlos" werd „versenkt!' Bij de bezienswaardigheden Van ons dierbaar Amsterdam Is er één, die in geen gids of Baedeker of zoo ietsJcwam: Op het Spui, daar op zoo'n [hoekje, Staat een huis uit ouden tijd; 't Is een „Slijterij" en duid'lijk Zie je hoe of alles slijt. Deze steen is hier Versleten In twee honderd vijftig jaar, d'Echte liefhebber van „Hoppe" Kijkt er likkebaardend naar. „Deze steen is hier versleten Wat een diepe drank-fragiele! i inn» bezochten. Onder de naam DDD (dat doen dames) kwamen ze één keer per week bij elkaar. De club heeft zo'n dertig jaar stand gehouden, begin dit jaar zijn de dames uit elkaar gegaan. „Ze durf den 's avonds niet meer over straat", vertelt de caféhouder. Pensioenregeling Als de heer Mustert even weggeroepen wordt komt er via de bedrijfsleider een heel andere kant van het karakter van hem aan het licht: „Harry Mustert is een heel sociaal voelend mens. Voor ons heeft hij bij voorbeeld een gunstige pen sioenregeling getroffen. Het café is het hele jaar open, behalve op 1 januari, want dan gaan we met het hele personeel plus aanhang een dagje uit. 10 Dat komt neer op een hele dag gezellige dingen doen, met als afsluiting een heerlijk diner. Als een vaste klant 80 of 90 jaar gewor den is, staat hem een feestelijke dag te wachten. Hij wordt dan door een aap jeskoetsier van huis gehaald, begeleid door een harmonikaspeler, en naar Hoppe gereden waar het feestcomité al klaar staat. Ook heeft de heer Mustert jarenlang Sinterklaas gespeeld in zijn café." Bezoekers De heer Mustert spreekt zelf nooit over dit soort activiteiten. Als we hem er naar vragen praat hij er overheen. Hij heeft het liever over de functie van het hore cabedrijf door de jaren heen: „Vroeger was het een buurtcafé, nu komen er be zoekers uit alle lagen van de bevolking." Adviseur De heer Mustert is zelf nog regelmatig in zijn café te vinden. Al laat hij de dage lijkse gang van zaken over aan zijn be drijfsleider, het wel en wee van het café laat hem niet los. Zo heeft hij zijn eigen visie op de opstelling van het terras. „Ik laat bij voorbeeld altijd kopjes op de ta fels buiten staan, dan komen de mensen eerder dan wanneer alles er opgeruimd uit ziet. Dat schrikt de bezoekers af!" Op de vraag wat hij gaat doen als hij gepensioneerd is, zegt hij lachend: „Dan stel ik me als adviseur beschikbaar bij uw brouwerij, misschien dat ze mij daar dan nog gebruiken kunnen." De uitgesleten drempel, die vroeger onder de deur zat. wordt als kostbaar monument bewaard in een gedeelte van de gevel. Clinge Doorenbos maakte er in ,,Het Leven" een gedicht op De Heer Mustert voor zijn café Met achter hem de beroemde steen Een feestelijke toast werd in 1969 uitgebracht op café Hoppe, ter gelegenheid van 200 000 liter bier in elfen een halve maand. Rechts de heer Mustert.

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 10