AMSTERDAM SONESTA HOTEL cH\N DE BQüfr ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren Luchtfoto van de omgeving van het Sonesta hotel. Op de voorgrond de Koepelkerk. De bar heeft een verlaagd plafond. In één van de oudste delen van Amster dam, op de hoek van het Kattegat en het Hekelveld, niet ver van het Centraal Sta tion, staat sinds april 1975 het Amster dam Sonesta Hotel. Dit hotel maakt deel uit van de Sonesta International Hotels met zeven vestigingen over de gehele wereld. Het moderne vijf sterren hotel is ge bouwd op de plaats waar sinds de jaren dertig het gebouw van de Arbeiderspers en Het Vrije Volk heeft gestaan. Het be vindt zich midden tussen eeuwenoude pakhuizen, winkels en recht tegenover de Ronde Lutherse Kerk. De Amsterdamse architect G. de Klerk heeft hier een modern gebouw neerge zet, aangepast aan de omgeving, met respect voor de omringende monumen ten en de sfeer die de oude Amsterdam se straten en steegjes uitstralen. De architect heeft dit bereikt door het gebouw zich te laten voegen naar de oorspronkelijke rooilijnen en de gevel zodanig in te delen en te modelleren dat het geheel herinnert aan de kleinscha ligheid van de oude Amsterdamse pak huizen. Een vijftiental naast het hotel liggende zeventiende-eeuwse monu mentjes werden in samenwerking met Stadsherstel gerestaureerd. Op de be gane grond werden ambachtswinkeltjes gevestigd, met daarboven appartemen ten, die door het hotel worden geëxploi teerd. Koepelcafé Op de hoek van het Hekelveld en het Kattegat werden twee zeventiende- eeuwse pandjes gerestaureerd en bij het hotelcomplex getrokken. In deze pand jes is nu een bruin café, het Koepelcafé, gehuisvest. Dit café is zowel vanaf de straat als vanuit het hotel te bereiken. Ronde Lutherse kerk Tegenover het hotel staat de Ronde Lutherse Kerk, gebouwd omstreeks 1670 door Adriaan Dortsman. Deze kerk was beroemd om zijn met koper bedekte, half ronde koepel. Na de brand van 1822 is de kerk opnieuw gebouwd en werd hij bekend door zijn uitstekende akoestiek. Na de Tweede Wereldoorlog raakte de kerk in onbruik en in ernstig verval. Tijdens de bouw van het hotel werd be sloten de kerk door het hotel te laten gebruiken als cultureel- en congrescen trum. Na een ingrijpende restauratie en verbouwing opende de kerk in oktober 1975 zijn massieve deuren als de Koe pelkerk. Vele congressen, concerten en feesten zijn er sindsdien al gehouden. Modeshows, antiekveilingen, kunst- en antiekbeurzen en vooral de koffiecon certen op zondagmorgen hebben de voormalige Ronde Lutherse Kerk haar bekendheid gegeven. Zo'n vijfhonderd tot zevenhonderd mensen weten weke- Binnengevel tussen gang winkelstraat") en lounge. lijks de weg naar het koffieconcert te vinden. Opvallend is de intensieve wijze waarop de directie van het Amsterdam Sonesta Hotel zich bezighoudt met het opnieuw leven in blazen van de langzaam in ver val geraakte omgeving. En het mag ge zegd worden, niet zonder resultaat. Ui teraard zijn de acties van de directie niet alleen gericht op de omgeving. Ook in de organisatie van het hotel voert de direc tie een actief beleid. Indeling Behalve 380 luxe kamers bevat het hotel tevens een voortreffelijk restaurant met uitgebreide keuken. Een orkestje zorgt voor muziek, waarop tijdens het diner gedanst kan worden. Door de centrale opstelling van dit orkest voorziet het te vens de nieuwe, aan het restaurant grenzende bar-lounge van muziek. In het petit-restaurant in de „serre" kan men terecht voor het ontbijt, de lunch en een eenvoudig diner. Voor verpozing in de latere uurtjes kan men gebruik maken van de reeds genoemde bar-lounge (Patio-bar) en de kortgeleden geopende, in de kelder gesitueerde dancing, de Boston Club. 26

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 62