Fris van Vrumona Service Klaver Groothandel B.V. Klaver Grootverbruik S B.V. R V I Klaver Import B.V. groepen zoals deze worden gehanteerd door het Nationaal Ziekenhuisinstituut (N.Z.I.). Bij Klaver spreekt men dan ook van de modernste, meest uitgebreide fakturering op dit gebied. De goederen worden, in rolcontainers „verpakt", wekelijks door geheel Neder land op vaste tijden door de eigen expe ditie bij de relaties bezorgd. Daarvoor worden lange ritten gemaakt, want de grootste afnemers bevinden zich in het zuiden des lands, een situatie, die histo risch gegroeid is. Eenderde van de goe- derenomzet gaat dan ook richting Bra bant/Limburg. die het concern in de grootverbruik- sector ontplooit. De leiding berust bij de heer O. K. Schachtschabel, hoofd ver koop, die ons tijdens een rondleiding door het indrukwekkende bedrijf en daarna een aantal treffende bijzonder heden over het Klaver(drie)-concern in het algemeen en over het grootverbruik in het bijzonder vertelde. De banden met het Heineken concern voor wat de leverantie van bier (Heine ken, maar vooral Amstel) en frisdranken aan Klaver Groothandel betreft, dateren Momentopname van het grote feest voor het personeel, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Klaver-concern. Zeven verkoopadviseurs zijn voortdu rend op pad om de ongeveer zevenhon derd relaties te bezoeken, van wie het grootste aantal bestaat uit klanten die een totaalpakket (food en non food) af nemen. De relaties worden ook perio diek geïnformeerd over nieuwe produk- ten, fabrikantenacties, speciale aanbie dingen, marktinformatie enzovoort. De heer A. S. Klaver, een van de zoons van de stichter en de geestelijke vader, tevens pionier in het grootverbruikge- beuren van het concern, houdt zich nu bezig met de afdeling bijzondere ver koop. Een ander lid van de familie, de heer J. G. M. Klaver Gzn., is als intern bedrijfs leider verantwoordelijk voor de dagelijk se gang van zaken bij alle activiteiten, reeds van jaren her. Klaver Grootver bruik heeft sinds enkele jaren bijzonder goede relaties met de frisdrankendoch ter van het Heineken concern, Vrumona. De heer Schachtschabel wil best kwijt, dat men bij Klaver Grootverbruik bijzon der graag met het Vrumona pakket werkt en daaraan dan ook alle aandacht be steedt. Driekwart van de totale frisdran- kenomzet in de grootverbruik-sector is afkomstig uit Bunnik. Hetgeen, gezien de nog maar betrekkelijk korte periode van samenwerking (ruim vier jaar), een dynamische groei genoemd mag wor den. In de activiteiten op het gebied van ge- distilleerdprodukten neemt het Hoppe assortiment van de Gedistilleerd Groep Nederland een belangrijke plaats in. Kijkje in de eigen reclame-studio Bij alle genoemde activiteiten van het Klaver(drie)-concern zijn tweehonderd mensen betrokken. De leiding is in han den van de heren drs. J. B. M. Wegdam, algemeen directeur en G. Koopman, commercieel directeur, die aan het hoofd staat van Klaver Import B V. Zoals reeds vermeld, berust de leiding van Klaver Grootverbruik bij de heer O. K. Schachtschabel. Het bedrijf beschikt over een reclameaf deling (winkelverzorgingsdienst, studio en huisdrukkerij) die onder andere fol ders en drukwerk in eigen beheer ver vaardigt. De administratie wordt ondersteund door twee computers, een IBM systeem 3, model 12 en een IBM systeem 32. Het gebouwencomplex van Klaver her bergt een goederenvoorraad van 6.000 ton, een hoeveelheid die voldoende zou zijn om een stad als Alkmaar (67.000 in woners) vijf weken te „voeden". Voor het verplaatsen en het vervoer van de goederen, intern en extern staat een indrukwekkende transportvloot klaar. In de magazijnen rijden elf vorkheftrucks en vijftien verzameltrucks af en aan. Vijf vrachtwagencombinaties (totaal 80 ton), veertien motorwagens (totaal 130 ton), drie koel- en twee bestelwagens (re spectievelijk 7 en 2 ton totaal) rijden jaarlijks met z'n allen bijna veertig maal de aarde rond (1,5 miljoen kilometer). Dat alles staat in dienst van de bedrijfs filosofie „Bewijs een goed leverancier te zijn... elke dag!" Aan het tweede streven „Continuïteit door diversificatie en groei" is in de afgelopen vijftig jaar dui delijk gestalte gegeven. Het gouden jubileum werd op 28 januari jl. met een groots feest voor en door het personeel gevierd. Aan de vele geluk wensen voegen wij gaarne de onze toe voor een voorspoedige volgende perio de van het Aankomst, via de eigen loswal, van geïmporteerde produkten.

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 45