m a nrrrrmro 2 Inhoud/colofon/in dit nummer 3 Pilsener in eenmalige verpak king 4 Amstel feestpromotie 6 Heineken bierviltjesactie 7 Klaver concern bestaat 50 jaar 10 Het ontstaan van een televisie commercial 14 Gedistilleerd allerlei 15 Seven-Up actief,ook in '78 16 Goede vooruitzichten voor Pepsi-Cola 18 Amstel Gold Race 1978 20 De toestand in de vruchtensap- penmarkt 22 Beurzen 24 Parlantdu vin (12) 26 Leven in de bouwerij 28 Horeca onderweg 30 Van slager tot vuurwerkspecia list 33 Nieuws allerlei Tap en Schap is een tweemaandelijkse uitgave van Heineken voor de Neder landse markt Redactie: W J. Bruggeman (hoofdredacteur) Els Reijnders, Ineke Spoorenberg Vaste medewerkers: W. J. Hoeben, J. Reppel, M P. J. van Soest, J. Zellenrath Redactiecommissie: mej. H. D. van den Steenhoven, I F B Houthuys, A. Jansen, A. C M. Jonkers, D, Marck, J. A Vleghert Redactieadres: Postbus 28, Amsterdam. Tel 020-702283, 702172, 702264 Bij de voorpagina: Eind mei komt er een 16 pagina's tellende kleurenbijlage in de Woon krant van de Telegraaf, waarin Hei neken en Calvé informatie geven over alles wat met barbecue te ma ken heeft. Onderdeel daarvan is de smakelijke foto op de voorpagina van Tap en Schap, waaruit spreekt dat de wijnen van Bistro uitstekend te combineren zijn met dit zomerse culinaire gebeuren Bij de achterpagina: De Amstel Gold Race 1978 is weer achter de rug. Een slot-indruk van dit spectaculaire wielergeweld krijgt u op pagina 36. De firma Klaver in Alkmaar bestaat vijftig jaar. Reden voor ons om eens een kijkje te nemen bij dit concern, dat zich ontwikkelde van kruide nierswinkel tot een bedrijf met drie zelfstandige dochtermaatschap pijen: Klaver Groothandel B.V., Kla ver Import B.V. en Klaver Grootver bruik B V. Zie pagina 7 e.v. Heineken laat per jaar een groot aantal televisiecommercials ma ken. Op pagina 10 tot en met 13 ge ven wij een indruk van het ontstaan van zo'n commercial. In het Slot Zeist maakten wij de opnamen voor de nieuwe Garvey televisie-reclame mee De Amstel Gold Race is dit jaar voor de dertiende maal van start gegaan: op ongeveer dertien verschillende manieren hebben wij de race voor u verslagen. Dit keer krijgt u een ver slag van twee leken op wielerge- bied. Pagina 18 en 19. In de twaalfde aflevering van Par- lant du vin neemt de heer Zellenrath ons mee naar de Duitse wijngebie den. Speciaal de wijngebieden aan weerskanten van de Rijn en Moezel komen dit keer ter sprake. Zie pagi na 24 en 25. Het Amsterdam Sonesta Hotel is pas in 1975 gebouwd. Toch past dit gebouw erg goed in zijn eeuwen oude omgeving. Het Heineken Bouwbureau werd ingeschakeld bij een ingrijpende verbouwing van de bar-lounge in dit hotel: pagina 26 en 27. In het evenementenpakket van Hei neken komt regelmatig vuurwerk voor. Aangezien wij nieuwsgierig waren wie dit onderdeel voor ons verzorgt, hadden wij een gesprek met de heer K. J. Kooien uit Culem- borg. Zie pagina 30 e.v.

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 2