In boerderij-restaurant „de Boerewagen" is ook nu de klant nog steeds koning er ook buiten de genoemde uren terecht. De eigenaar bereidt de voortreffelijke spijzen zelf, daarbij geassisteerd door twee koks. Het buffetwerk wordt ver zorgd door mevrouw Richardson, terwijl drie mensen voor een onberispelijke be diening zorgen. Ondanks het feit, dat de heer Richard son pas 37 jaar is, heeft hij al een zeer bewogen leven achter de rug. Na een lagere schoolopleiding en een cursus aan de bakkersvakschool koos hij het ruime sop Hij bevoer jaren achtereen de Een complete boerenwagen siert de bar Staphorst, waterhozers en koperen be- slagbekkens ontbreken evenmin. Bovendien vindt men er vele porseleinen toiletpotten, de grote hobby van me vrouw Richardson Maar het meest in het oog lopend zijn toch wel de zeer oude Purmerender keukenkast en een Noord- duitse bruidskist. De zaak heeft dan ook veel weg van een boerderijmuseum, dat bij de oudere generatie van de boeren stand nogal eens nostalgische gevoe lens oproept. Het zijn vooral die mensen, die thans nog steeds zorgen voor aan vulling van de collectie. Het bedrijf beschikt over ruime parkeer gelegenheid en is gelegen aan een re creatiegebied, 17 ha groot, dat vele rui terpaden bevat. Op de zondagen, als de ruiters even rust zoeken in De Boerewa gen, is het er een drukte van belang. De paarden worden dan ondergebracht in de daarvoor aanwezige stal. Het zijn echter niet alleen de ruiters die het be drijf frequent bezoeken, want het klan tenbestand is ruim geschakeerd. Ook vele buitenlandse toeristen, die de gemeente in de zomermaanden her bergt, hebben inmiddels de weg naar De Boerewagen in groten getale gevonden. Het bedrijf is, met uitzondering van de maandag, dagelijks geopend van 17.00 tot 24.00 uur en op de zondagen van 11.00 tot 24.00 uur; op afspraak kan men Vier jaar geleden ging voor de heer P Richardson en zijn echtgenote, me vrouw A. Richardson-Snijders, een lang gekoesterde wens in vervulling. Aan de Oude Schulpweg 18 in Egmond-Binnen werden zij in de gelegenheid gesteld om in een onder monumentenzorg vallende boerderij een horecabedrijf te stichten, dat een gezellige boerensfeer uitstraalt. Op de plaats, waar zich eens de deel bevond, staat nu een bar met tien zit plaatsen. In het ruime, vierkante gedeel te, waar destijds het hooi werd opgesla gen, kunnen nu meer dan honderd gas ten zich rond de open haard scharen, hét centrale punt in het restaurant. Ook in de voormalige koeiestal is een aantal zit plaatsen geschapen. De entree kwam daar, waar vroeger het graan gedorst werd. Wielen van oude boerenwagens maskeren de hoge boerderijzolder, ter wijl verder allerlei onderdelen van dit antieke vervoermiddel door het hele in terieur verwerkt zijn. Op één plaats, boven de bar, hangt zelfs een complete boerenwagen. En wie er oog voor heeft, kan ook ge nieten van veel boerenantiek, dat de zaak siert. Zo treft men er een fraai bankstel aan, dat de gasten een plaats biedt alvorens zij aan tafel gaan, maar ook een gortlade, een tweehonderd jaar oude vlasmolen, een land- en zaaiviool en een hooisteekijzer; een melkjuk uit Het bedrijf straalt een gezellig-nostalgische sfeer uit. Boerderij Herberghe De Boerewagen.

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 32