Opening Het interieur van de entree op de begane grond kreeg een nieuw aanzicht. Ook de bar onderging een renovatie. Er kwam een biljartzaaltje en een trimruimte, de keuken werd volledig vernieuwd en kreeg een personen/goederen-lift naar de pantry van de bovenzalen. De gas- tenlift werd vernieuwd en de dienstwo ning uitgebreid en geheel opgeknapt Op de eerste verdieping bevindt zich het zalencomplex. De monumentale trap komt uit in de Bovenzaal (140 m2) van waaruit men zowel de lounge (60 m2) als het Franse restaurant (80 m2) kan berei ken. Vanuit de nieuwe pantry kunnen de maaltijden worden geserveerd. Er is ook een nieuwe garderobe en een toiletgroep gebouwd. Het terras aan de voorzijde heeft een oppervlakte van 180 m2. Van alle zalen werd het interieur aangepast of vernieuwd. Voor het wa terdicht maken van terrassen is 500 me ter speciale kitvoeg gebruikt Aan de achterzijde van de eerste verdieping ligt de Louis XV-zaal (110 m2). Hierin be vindt zich de imposante, eeuwenoude marmeren schouw, die als een van de weinige interieuronderdelen destijds voor verwoesting door het vuur ge spaard bleef De tweede, derde en vierde verdieping worden ingenomen door de in totaal vijfentwintig hotelkamers, waarvan de meeste tweepersoons zijn. Tevens zijn er vijf éénpersoonskamers beschikbaar. Alle kamers hebben een bad/douche- en toiletruimte, telefoon en een aan- sluitmogelijkheid voor een tv-toestel. De kamers zijn volledig gerenoveerd. Het Koetshuis Ook voor het Koetshuis was een zeer korte voorbereidingstijd beschikbaar en bovendien drong de Welstandscommis sie aan op een zo ingrijpende wijziging van het gebouw, dat inplaats van de voorgenomen verbouwing, in feite volle dig nieuw werd gebouwd. Een volledige staalconstructie werd ingebracht, zodat de nieuwe vloeren de nieuwe kap kon den dragen. Opvallend bij het binnenkomen is de lounge met bar, waar de cursisten zich kunnen vertreden, een kleine vijver met fontein en een hangende open trap naar de bovenzaal en de kantoren. Er zijn op de begane grond een cursus- Hef Franse restaurant. in de zalen Alle gordijnen kunnen auto matisch worden gesloten. De nodige lichtpunten en het filmdoek zijn onopvallend in de plafonds ingebouwd Op de verdieping bevindt zich nog een cursuszaal (75 m2). Verder zijn hier vier grote kantoorkamers gesitueerd, een toiletgroep en een machinekamer. Door het gehele gebouw wordt 8000 m3 geconditioneerde lucht ingebracht en afgezogen. Het gebouw werd zo goed mogelijk geïsoleerd om energiekosten te sparen en door de Heide Mij wordt een rij beu ken bomen overgeplant en zo geplaatst dat de vergaderzalen gevrijwaard wor den voor invallende zonnestralen in het warme jaargetijde. Omdat het gebouw geheel vrij ligt van het hoofdgebouw is een inbraakbeveili ging aangebracht. Op 14 oktober 1977 verrichtte mejuf frouw Ch. L Heineken, dochter van de voorzitter van de raad van bestuur van het concern, de officiële (her)opening van 't Koetshuis. Vanaf deze datum draaien het Kasteel en 't Koetshuis op volle toeren. Het vrijwel geheel vernieuwde Koetshuis. Blik vanuit de cursuszaal in de studio begane gronds. zaal van 60 m2 en een studio van bijna 70 m2 die door een vouwwand van elkaar gescheiden kunnen worden, alsmede een tweetal kleine studeer/vergaderver- trekken. Een met de meest moderne apparatuur uitgeruste regiekamer completeert de opleidingsfaciliteiten van dit gedeelte van het gebouw. Vanuit deze regiekamer kunnen onder meer video-opnamen worden gemaakt De Louis XV-zaal. 31

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 31