Verbouwing van Kasteel De Hooge Vuursche te Baarn C^\N DE BQUit a ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren -JXTX dergaan met aanpassingen voor de ver gaderaccommodatie Daarbij werd de gehele elektrische in stallatie vernieuwd en uitgebreid. Totaal werd circa 15 kilometer aan leiding en draad aangebracht. Tevens werd een volledig ventilatiesys teem ingebouwd, waardoor 10.000 m3 lucht per uur kan worden ververst; de bar heeft een volledige airconditioning, dus ook koeling. Een centraal antennesysteem is aange bracht evenals een zeer moderne bliksembeveiliging. De centrale verwarming heeft nieuwe ketels gekregen en een energiekosten- besparende regelingsapparatuur Tijdens de verbouwing werd alsnog be sloten het gehele gebouw te voorzien van een rookmeldinstallatie, die doorverbonden zal worden met de brandweer te Baarn, zodat bij het eerste begin van rookontwikkeling de brand weer al onderweg is en vanaf de receptie de nodige maatregelen genomen kun nen worden. Voor de eisen van de brandbeveiliging werd een hydropres- sorinstallatie aangebracht Alle fonteinen zijn weer in werking en aangesloten op een vernieuwde wel pomp-installatie. De gehele telefooninstallatie is ver nieuwd; alle kamers hebben eigen tele foon. Het Kasteel De Hooge Vuursche met rondom een indrukwekkende parkaanleg Voor velen zal De Hooge Vuursche door zijn vanaf de weg zichtbare ruime park- aanleg met fonteinen en vijverpartijen niet onbekend zijn. Ontwerper van de gebouwen was architect Ed. Cuypers en de voltooiing vond plaats in 1911. In 1940 brandde het Kasteel bijna geheel uit. Na een volledige restauratie van 1946 tot 1949 werd het gehele complex door de Hotelmaatschappij Gooiland N V. als exclusief hotel in gebruik geno men. Het totale complex omvat, behalve het kasteel, een koetshuis, personeelsver- blijven, een dubbele personeelswoning en een riante bungalow. Nadat eind 1976 de beslissing was ge vallen het hotel/restaurant De Hooge Vuursche naast een belangrijke op knapbeurt, nodig voor het handhaven van bestaande bestemming ook nog aan te passen voor opleidingscentrum zijn door het Heineken Bouwbureau op zeer korte termijn de nodige plannen uitge werkt om te komen tot: Een totale renovatie van het kasteel, noodzakelijk na 30 jaar, met aanpassin gen ten aanzien van de vergaderaccom modatie. Een volledige vernieuwing en ver bouwing van het zogenoemde Koetshuis tot een zeer modern zalencomplex met kantoren onder andere bestemd voor de afdeling commerciële opleiding en training van Heineken. Renovatie van op het terrein aanwe zige personeelswoningen en perso- neelsverblijven. Het Kasteel Vanaf de toegangspoort is het hoofdge bouw, het kasteel, al direct zichtbaar Dit kasteel heeft een duidelijke horeca-be- stemming. Als hotel-garni (overnachting met ontbijt) maar ook voor recepties, di ners en party's staat het open om zijn gasten te ontvangen. Evenzeer zal in de (vernieuwde) Hooge Vuursche gelegenheid zijn tot het hou den van seminars, conferenties, con gressen en vergaderingen, zowel door derden als door ons concern. In juni 1977 werd het kasteel voor de verbouwingswerkzaamheden gesloten en heeft het gebouw, voornamelijk in wendig, een grondige opknapbeurt on- De bovenzaal van het Kasteel.

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 30