llil'in» Niet te missen... r fÏ2oom] Zoeterwoude- Rijndijk Leiden Utrecht 2 Inhoud/colofon/in dit nummer 3 Terugblik op een jaar Heineken 4 Bouwplannen van Zoetermeer in kannen en kruiken; de eerste paal is geslagen 6 Horecava1978 7 De haven is hun domein; ver koop aan boord 10 Blijf blij met bier in plastic krat (vervolg) 12 Twaalf-en-een-half jaar Heine ken Galerij 15 Heineken viltjes-actie 16 In Pakistan is geen toeter meer te koop... 17 Royal Club in de lift 18 RC kanskaartenactie bij SRV; Nieuwe reclamecampagne voor Royal Club 20 Parlant du vin (11) 22 Vissen op de Noordzee 26 Gedistilleerd allerlei 28 Voor u gelezen 30 Leven in de bouwerij 32 Horeca onderweg 34 Nieuws allerlei Tap en Schap is een tweemaandelijkse uitgave van Heineken voor de Neder landse markt. Redactie: W. J. Bruggeman (hoofdredacteur) Els Reijnders, Ineke Spoorenberg Vaste medewerkers: W. J. Hoeben, J. Reppel, M. P. J. van Soest, J. Zellenrath Redactiecommissie: mej. H. D. van den Steenhoven, J.F. B.Houthuys, A.Jansen, A.C.M. Jonkers, D. Marck, J. A. Vleghert Redactieadres: Postbus 28, Amsterdam. Tel. 020-702283, 702172, 702264 Bij de voorpagina: Een horecatafereel uit vroeger tijden, uitgevoerd in Makkumer tegels. Bij de achterpagina: Hoppe is in feeststemming met deze kleurrijke carnavalsposter, (tekenaar, Jan van Haasteren). De Horecava 1978 is weer achter de rug In groten getale kwamen de mensen naar het Heineken plein, alwaar het goed toeven was. Vooral in de biertuin was het een drukte van belang. Op pagina 6 leest u alles over Heineken op de Horecava. Heineken, als producent en leverancier van een breed drankenassortiment, is eveneens actief in diverse sectoren waar belastingvrije verkopen plaatsvinden Op pagina 7 e.v. vindt u het verhaal van een tamelijk onbekende afdeling binnen de Heineken Exportgroep. Op pagina 10 en 11 vindt u een vervolg op het artikel over krattenverontreini- ging. De schrijver gaat hierbij verder in op de problematiek van deze materie, waarbij ook de door u gegeven oplos singen behandeld worden. De grootste hobby van Jan Poldervaart (van de gelijknamige Drako dranken handel in Zwartewaal) is zeevissen. Wim Hoeben ging een dag met hem mee de Noordzee op en vertelt op pagina 22 e.v zijn ervaringen. Een bijzonder horecabedrijf is boerde- rij/herberghe De Boerenwagen in Eg- mond. Vier jaar geleden betrokken de heer en mevrouw Richardson een onder monumentenzorg vallende boerderij, die zij inrichtten als horecabedrijf. Hiermee ging voor hen een lang gekoesterde wens in vervulling. De heer Reppel ging er een kijkje nemen. Zie pagina 32/33. Bezoekers voor onze brouwerij in Zoeterwoude, komende vanuit de richtingen Amsterdam of Rotterdam/Den Haag over de E 10, werden veelal misleid bij de afslag Leiden—Zoeterwou de. Hierdoor bereikten zij slechts na veel zoe ken onze vestiging. Rijkswaterstaat bracht hier sinds kort duidelijk heid in, door die afslag Zoeterwoude-Dorp te noemen en de afslag voor onze brouwerij als Zoeterwoude-Rijndijk aan te geven. Komende uit Amsterdam ziet u dit bord. 2

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 2