Blijf blij met bier in plastic krat, zon krat is geen notitieblad Heineken Hritu'kt'n In het oktobernummer van Tap en Schap schreven wij onder het hoofd: „Blijf blij met bier in een plastic krat, zo'n krat is geen notitieblad", over de toenemende verontreiniging van kratten, door deze te beschrijven met viltstiften of te be plakken met prijsetiketten. Ons probleem als fabrikant is daarbij dat de handel van ons verwacht dat deze kratten, iedere keer wanneer zij in een van onze brouwerijen terugkomen, daaruit schoongepoetst en „weer als nieuw" op weg gaan naar de consu ment. Om een lang verhaal nu maar héél kort te maken: dit is voor ons een ONMOGE LIJKE opgave! Er is nog geen middel uitgevonden dat al deze ongewenste sporen uitwist zonder dat óók het mate riaal, waaruit de krat is vervaardigd, wordt aangetast of zelfs oplost! Toch blijven wij zoeken naar oplossin gen. In dit verband schreven wij zelfs een prijsvraag uit, waarbij wij baar goud uit loofden voor diegene die ons een idee aan de hand doet waardoor wij in staat zijn met dit probleem voorgoed af te re kenen. Wij ontvingen erg veel reacties. Allemaal suggesties die door ons nader bestudeerd zullen worden op hun praktische uitvoerbaarheid. De inzen ders ontvangen van ons allen persoon lijk bericht dat hun idee in behandeling wordt genomen. Overigens hebben wij de inzendtermijn nog niet gesloten en blijven uw ideeën op dit gebied van harte welkom op onze afdeling verkoopbevor dering in Zoeterwoude. Een aantal reacties willen wij u niet ont houden. Er was iemand die ons schreef: „Maak de kleurstelling van uw kratten tegengesteld, dus wat geel is zwart en wat zwart is geel." Het toeval speelde deze meneer in de kaart. Want bijna gelijktijdig met de ont vangst van zijn idee werd door een onzer toeleveranciers van plastic kratten, Wa- vin te Hardenberg, aan onze bedrijfs leiding te Zoeterwoude een heel bij zondere krat aangeboden. Het was de vijfmiljoenste krat die dit be drijf voor Heineken vervaardigde. En de kleur: zwart, met gouden balk. Op bijgaande foto kunt u zich dan ook een idee vormen van de hierboven aan gehaalde oplossing. Een oplossing die maar ten dele het probleem zou tacke len. Op zo'n zwarte krat kan dan wel niet meer met een viltstift worden ge schreven, tegen het opplakken van etiketten met allerlei informatie biedt een dergelijke kleur geen soelaas. En ook om het beplakken tegen te gaan ontvingen wij allerlei voorstellen. Deze liepen uiteen van geribbelde kratten- zijkanten tot zelfs het niet meer uitbeta len van het statiegeld, wanneer deze kratten vervuild aan onze expediteurs worden aangeboden. 10

Heineken - Tap en Schap | 1978 | | pagina 10