In memoriam J. P. COEBERGH Op 24 september jl. is overleden de heer J. P. Coebergh. De heer Coebergh is meer dan vijftig jaar actief geweest in het bedrijfsleven; de laatste twintig jaar hield hij zich tevens in tensief bezig op het organisatorische vlak voor werkgevers en werknemers in de ge- distilleerdindustrie. De zeer bijzondere band die er heeft be staan tussen de heer Coebergh en het Heineken concern dateert reeds uit het midden der jaren vijftig, toen hem ge vraagd werd te participeren in de distil leerderij P. Hoppe en Zn. en het beheer over dit bedrijf namens Heineken te voe ren. In 1970 werd de jarenlange samenwerking uitgebreid tot een deelname in Coe- bergh's Verenigde Distilleerderijen, het geen uiteindelijk in 1971 resulteerde in een volledige overname. Ook daarna heeft de heer Coebergh het concern nog een vijftal jaren met zijn ad viezen gediend. De vooraanstaande posi tie die het concern op de Nederlandse gedistilleerdmarkt inneemt is dan ook me de aan hem te danken. Coebergh was een markante per soonlijkheid, respectabel en evenwichtig. Hij eiste alles van zijn medewerkers, maar ook van zichzelf. Mijnheer James, zoals velen hem kenden, hield van zijn vak en was er trots op. Immer stond hij in het middelpunt van de gedistilleerdwereld en bij nagenoeg elke ontwikkeling heeft James Coebergh inspraak gehad en in vloed uitgeoefend. Vaak was hij initiatief nemer en de stuwende kracht. Vanaf de oprichting in 1956 van het Produktschap voor Gedistilleerde Dranken heeft de heer Coebergh een functie bekleed in het dagelijks bestuur; hij was plaatsvervangend voorzitter. Voorts was hij, eveneens vanaf de oprich ting, voorzitter van de Algemene Vereni ging van Distillateurs en Likeurstokers, alsmede bestuurslid van de Verenigde Distillateurs. De heer Coebergh bekleedde verder het voorzitterschap van de Stich ting Centraal Gedistilleerdbureau, de Stichting Propagandafonds Gedistilleerde Dranken, de Werkcommissie voor Drankenindustrie en van de Stichting Na tionaal Gedistilleerdmuseum. De erkenning in het buitenland van zijn bedrijfstak vindt haar bewijs in het feit dat de heer Coebergh ere-voorzitter is ge weest van de Union Européenne des Al- cools, Eaux-de-Vie et Spiritueux. Coebergh was een groot ondernemer en een groot bestuurder. De gedistilleerd- industrie heeft veel aan hem te danken.

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 3