Allerlei Nieuwe Hoppe lichtreclame. Na vele maanden van voorbereiding in verband met het verkrijgen van alle beno digde vergunningen, werd op 3 oktober jl. op het Bentinck- plein in Rotterdam alles in gereedheid gebracht voor de plaatsing van een neonin- stallatie Hoppe Jonge Jene ver (foto 1 1 Binnen een uur zorgde een telescoopkraan met een lengte van 35 meter ervoor dat de 100 kilo wegende let ters stuk voor stuk naar bo ven werden gehesen. Vervolgens konden de mon teurs van de firma Haaxman uit Ouderkerk een begin ma ken met de monpage van de letters. De letters hebben een afmeting van maar liefst 2.40 (hoofdletters) en 1.50 meter. De installatie zal zeker bijdra gen tot een nog grotere merkbekendheid voor Hop pe. Gelegen aan de invals weg Rotterdam-Den Haag en duidelijk zichtbaar vanaf de spoorlijn Hoek van Holland en Den Haag zal de installatie dagelijks door vele duizen den mensen gezien worden (zie foto 2). Wavin levert aan Heineken de vijfmiljoenste kunststof krat. Op de Heineken brouwerij te Zoeterwoude werd op 31 oktober 1977 bij monde van de algemeen di recteur Wavin Nederland BV, ir. H. K. Kroeze, de door Wa vin vervaardigde 5 miljoenste kunststof krat plechtig ter hand gesteld aan ir. J. M. van Rossem, directeur produktie bier. Deze kunststof krat was voor de gelegenheid in een ex clusieve verpakking ge stoken: een gigantische Twentse krentenwegge (foto 3). In zijn inleidende woorden bij deze fraai verpakte verpak king herinnerde de heer Kroeze aan de eerste con tacten tussen Wavin en Hei neken, die dateren uit 1963. De concrete samenwerking kon echter pas in 1970 van start gaan toen Heineken be sloot zijn 30 cl flessen in een lichte, praktische en zeer sterke plastic krat te verpak ken. Het eisenpakket van Heine ken stelde Wavin voor vele problemen, maar tezamen met nog twee Nederlandse spuitgieters en met behulp van D.S.M kon men een kunststof krat ontwikkelen voor 24 flessen met 30 cl in houd, die in hoge mate de identiteit van Heineken weerspiegelde. In de loop der jaren is de sa menwerking steeds toegeno men en er werden bovendien onderzoeken verricht naar onder meer de levens- duurverwachting van kunst stof kratten en de moge lijkheden om oude kratten opnieuw te verwerken. De ontwikkelingen in de grond stoftechnologie maken het thans mogelijk van het schroot van kapotte en oude kratten nieuwe exemplaren te vervaardigen die weer aan alle gestelde specificaties voldoen. SRV/Heineken Kanskaart- actie. In de ontvangstruimte van de Heineken brouwerij te Zoeterwoude werd op 18 ok tober de prijstrekking van de Heineken/SRV kanskaart- actie voor detaillisten gehou den. Iedere SRV-detaillist ontving tijdens de actie periode bij aankoop van Hei neken bier, een aantal kans- kaarten. Kanskaarten waarmee men een kans maakte op een van de vele toegangsbewijzen voor de inmiddels gespeelde en door Nederland gewon nen voetbalwedstrijd Neder- land-België. Op foto 4 de jury, bestaande uit v.l.n.r. de heren D. Hageman, J. A. Vleghert en M. P. J. van Soest van Heine ken en de heer J. Huizinga van SRV, bezig met de trekking van de gelukkige prijswinnaars uit de ruim 10.000 inzendingen. Verbouwing bij firma Thijs B.V. Bruggroothandelscen- trum fa. Thijs B.V. te Roosen daal, een van de groothan delcentra van de Brug-Zuid- combinatie (negen be drijven), heeft een belangrijke en ingrijpende verbouwing achter de rug. De totale verkoopruimte werd op 5.000 m2 gebracht (was 3.000 m2) en in de grotere ruimte zijn nu onder andere opgenomen: een ambachte lijke slagerij, een agf-afdeling en een 350 m2 grote wijn- en gedistilleerdafdeling, waar van de inrichting, mede door persoonlijke hobby van di recteur Thijs, namelijk wijnen, een zeer verzorgde indruk maakt. Met deze totaal gewijzigde presentatie van goederen wil Thijs B.V. nog meer service en keus aan de grote afne merskring gaan bieden. Op foto 5 ziet u de wijn- en ge distilleerdafdeling met links op de voorgrond een display van Bokma. De veertiende Horecavak beurs Brabant werd gehou den van 3 tot en met 6 oktober

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 29