X II 11 Driedubbel feest bil agentschap Jcs. de Krocn Rechts op de foto de vroegere brouwerij, waar nu het agentschap gevestigd is en links het woonhuis van de heer en mevrouw De Kroon In Oisterwijk werd op 17 september jl. een driedubbel feest gevierd: de firma bestond toen 160 jaar, Jos. de Kroon is 60 jaar Heineken afnemer en de heer en mevrouw De Kroon vierden hun zilveren bruiloft. In 1816 kwam de eerste generatie De Kroon naar Oisterwijk en stichtte daar brouwerij De Valk. Sindsdien is de brouwerij overgegaan van vader op zoon. Op de dag dat de huidige eigenaar geboren werd, besloot zijn vader om Heineken afnemer te worden. Zestig jaar geleden stichtte hij het Heineken agent schap Jos. de Kroon. Het bier werd toen nog per spoor aangeleverd, waarna het door het bedrijf zelf gebotteld werd. Tot 1960 maakte Jos. de Kroon ook zelf li monade, die onder de naam Sprint op de markt kwam. Toen Coca-Cola het merk Sprite introduceerde werd aan de heer De Kroon gevraagd of hij zijn produktie wilde stoppen. Doordat gunstige af spraken gemaakt konden worden heeft men hier toen mee ingestemd. Op 18-jarige leeftijd nam de heer Jan de Kroon het agentschap samen met zijn Op de plaats van de moestuin is nu een op slagruimte voor bier gecreëerd. Rechts op de foto staan de heer en mevrouw De Kroon. broer Toon over. Vorig jaar is de heer T. de Kroon overleden, zodat Jan de Kroon nu samen met zijn vrouw de leiding heeft. Maar het personeel heeft veel in spraak. Als er beslissingen genomen moeten worden, kunnen de vijf werkne mers ook hun woordje zeggen. Zij voe len zich dan ook sterk bij hun werk be trokken. Onder het woonhuis bevindt zich een enorme kelder, die vroeger gebruikt werd voor de op slag van wijn. De modernisering heeft nog niet zo lang haar intrede gedaan bij het agentschap. Pas sinds een half jaar is er een vork heftruck aanwezig, met behulp waarvan de goederen worden opgeslagen. Voor die tijd gebeurde alles nog met de hand. Etiketten uit vroeger tijden. Een moestuin en een toog hebben lange tijd de ontwikkelingen in de weg ge staan. Opa De Kroon vond het namelijk niet goed, dat op de plaats van de moestuin een opslag voor de goederen kwam. Terwijl er op een andere plaats eigenlijk geen ruimte was. Ook de toog op de oprijlaan mocht niet weg. Dit had tot gevolg dat de vrachtwa gens altijd eerst half afgeladen moesten worden voordat zij het terrein konden bereiken. Maar inmiddels is er veel ver anderd bij agentschap De Kroon. Be drijfseconomisch gezien is het heel wat sterker geworden. Binnenkort komt er ook een nieuwe, overdekte opslagruim te, waardoor de goederen op één plaats kunnen worden neergezet. Het persoonlijk benaderen van de klanten vinden de heer en mevrouw De Kroon erg belangrijk: de service-verle ning komt op de eerste plaats. Hierbij spreekt ook de grote sociale betrokken heid van het bedrijf. Met Brabantse ge moedelijkheid wordt het beleid gevoerd en de heer en mevrouw De Kroon be kijken het leven van dag tot dag. De on geveer 250 klanten kunnen daags van tevoren hun bestellingen doorbellen, die dan de volgende dag reeds afgeleverd worden. Op de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest kwam nog eens tot uitdrukking dat de heer en mevrouw De Kroon enorm veel vrienden gemaakt hebben. Liefst vierhonderd mensen kwamen hun gelukwensen brengen. De grootste wens van het zilveren bruidspaar is dat hun zoon Sjef, die mo menteel op de Hogere Hotelschool zit, het bedrijf nog eens over zal nemen. Wie weet krijgen we dan de vijfde gene ratie aan het hoofd van de firma De Kroon. Namens Heineken bood de heer A. Bosch, vertegenwoordiger, zijn gelukwensen aan. In het midden ziet u dochter Monica en rechts zoon Sjef

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 28