REUCIILIN rtluUll S?u;S Wijnhandel Reuchlin had een aparte stand, naast die van Heineken. In de stand was het steeds gezellig druk Vakblad over vakbeurs Een stukje historie tekenden we op uit de mond van de heren J. Noord en F. De bakermat van de Slijtersvakbeurs was gelegen in het Amsterdamse Von delpark, waar zo'n dertien jaar geleden op initiatief van de hoofdstedelijke slijters in het gebouw van het Internatio naal Cultureel Centrum een eenvoudige, op geschenkverpakkingen en surprises afgestemde beurs werd gehouden. Toen, na enkele jaren, de ruimte te klein werd, verhuisde de manifestatie naar de RAI. De heer Steneker noemt de beurs ,,een van de beste manifestaties op dit gebied en een hoogtepunt in het vakgebeuren. Ook internationaal heeft de Slijtersvak beurs naam gemaakt. Veel buitenlan ders, onder wie een aantal vakgenoten, komen elk jaar in de RAI hun licht op steken." Ook de heer Noord vindt de beurs een afspiegeling van de kwaliteit van het vak: ,,Hier komen mensen, die gemotiveerd zijn, die willen zien wat er op hun terrein te doen en te koop is, die geïnteresseerd zijn in het verder ontwikkelen van hun vakkennis." Over de rol die het Slijtersvakblad in dit beursgebeuren heeft gespeeld en nog speelt zegt zijn hoofdredacteur: ,,Ons blad heeft van het begin de Slijtersvak beurs ondersteund, door steeds maar weer te hameren op het belang ervan en door het geven van voorlichting door middel van uitgebreide voor- en nabe schouwingen. Voorlichting, die gegeven kan worden dankzij ook de medewerking van leveranciers en fabrikanten." Rond de stand waren fraaie displays gemaakt. Deze is van Coebergh. De heren Noord (links) en Steneker in de stand van Het Slijtersvakblad Steneker, respectievelijk directeur van de uitgeverij SRI B.V. en hoofdredacteur van het Slijtersvakblad Er was gelegenheid om onder meer de Garvey sherries te proeven verwante food- en nonfood-assortirnent dat alleen of samen met het gangbare assortiment, ervoor kan zorgen dat de slijterij haar belangrijke plaats blijft be houden. Daarnaast zal, samen met de industrie, moeten worden gewerkt aan opleiding en presentatie. Dat betekent een erg belangrijke menta liteitsverandering van de slijter in het al gemeen. De heer Hooy is ervan overtuigd dat die verandering zich al heeft ingezet en er zal komen. ,,En dat zal er toe leiden," aldus de heer Hooy, ,,dat de ondernemer in de slijters wereld een bestaan zal hebben in 1978 en volgende jaren." 6

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 6