keuken en het uitgiftebuffet. De mate riaal-toepassing is overeenkomstig die van de coffeeshop. Dit restaurant brengt via plate service een aantal gerechten tegen een populaire prijs en in een aan trekkelijke presentatie, terwijl de wacht tijden minimaal zijn. Restaurant De Leeuwenborgh (83 m2) Het klassieke restaurant voor hen die culinair grotere verwachtingen hebben wordt tevens benut voor diner-party's en (incidenteel) voor recepties. Opvallend naast de zware klassieke betimmering is de wandgrote fotomontage van een re- produktie van de Bossche Markt in vroeger eeuwen. De Moriaen-bar (50 m2) De inrichting van de Moriaen-bar is De Moriaen-bar. geënt op de „drinkende zwarte gonde lier" waarvan het beeld een ereplaats heeft gekregen tegenover de entree. In de aparte en sfeervolle inrichting valt een bijzonder mooie wandschildering op van Venetië uit vroeger dagen, gemaakt door de Bossche schilder Hakkie van Rosmalen. Het zalencomplex Het zalencomplex bestaat uit de Golden Tulipzaal (34 m2), de Jeronimus Bosch zaal (90 m2), de Hertog Janzaal (60 m2) en de Prinsenzaal (50 m2). Drie hiervan kunnen onderling verbonden of ge scheiden worden door middel van vouwwanden. In het souterrain bevindt zich dan nog de Rangzaal. De inrichting van de zalen is Frans klassiek met notenhouten panelen. Prachtige gobelins decoreren het ge heel. Feestelijke (regelbare) kristalver lichting en klassiek meubilair zorgen mede voor de sfeer. Lounge, receptie en hotelaccom modatie Via het entreeportaal en de trap komt men in het ongeveer een meter onder het straatpeil gelegen souterrain, waarin hal, lounge, receptie, balie, telefooncel len, twee liften en de verbinding met de Rangzaal en het kantoor zich bevinden. De betimmering en het meublement zijn Restaurant De Leeuwenborgh hetzelfde als die van het zalencomplex. Opvallend is hier de fraaie wandschilde ring, die voorheen het café sierde, eveneens van Hakkie van Rosmalen. Via de lift zijn de zeven hotelverdiepingen bereikbaar, met elk elf kamers (totaal 105 bedden). Samen met de kamers van het oude gedeelte, die op twee niveaus zijn verbonden met het nieuwe hotel (door middel van een gang en een luchtbrug) biedt het nu 79 kamers met 150 bedden. Naast de voorzieningen die voldoen aan de (terecht zware) eisen van de brand weer, is bij de bouw en inrichting speciale aandacht geschonken aan' comfort en behaaglijkheid. Zo is bij voorbeeld sterk gelet op een goede ge luidsisolatie Verder zijn op de kamers Doorkijk vanuit de Hertog Jan-zaal naar de Prinsen-zaal. die door middel van vouwwanden met elkaar verbonden kunnen worden warme kleuren gebruikt, cognac met donkergroen, gecombineerd met een gezellige verlichting Alle kamers zijn voorzien van radio- en tv-aansluiting en een badkamer waarin aanwezig bad, douche, wastafel en toilet. Op elke verdieping is een linnenkamer, een ijsblokjes- en drankenautomaat en een schoenpoetsapparaat. Het geheel heeft een aangenaam karak ter en is een waardig vertegenwoordiger van de Golden Tulip hotels, waarbij Central is aangesloten. Dat het ook in de praktijk goed tot zijn recht komt moge blijken uit de kamerbezetting van tachtig procent. Het beantwoordt dan ook aan de wensen van een zeer brede groep van plaatselijke, nationale en internationale gasten.

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 29