De sportieve bezoekers moesten echter in voorkomende gevallen ook gehuis vest worden Dat geschiedde in eerste instantie in het voormalige woonhuis van de familie Veder. Door gebrek aan ruim te kon de gastvrijheid echter maar be perkt blijven tot 30 mensen en dan moest er nog knap geïmproviseerd worden, want ook het administratieve personeel eetzaal van het woonpaviljoen. De ruime eetzaa In het begin van de jaren zestig lanceer de de heer E. Joosten, toenmalig lid van het bondsbestuur, het plan om een eigen sportcentrum van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond te stichten. Om aan dat idee gestalte te geven, werd naarstig gezocht naar een voor dat doel geschikt complex. Het oog viel op het fraaie en bosrijke landgoed van de familie Veder aan de Woudenbergseweg 56 in Zeist, dat een oppervlakte had van 25 ha. Bo vendien was het centraal gelegen en voor iedereen gemakkelijk bereikbaar. Uit de via de toto binnengekomen gelden kon de aankoop gefinancierd worden. Tot directeur van het sportcentrum werd benoemd de heer A. H. Martens, die ook thans deze functie nog bekleedt. In 1963 begon men met de bouw van het project. Er werd besloten om eerst de aanleg van de sportvelden, voorzien van een uitstekende verlichting, ter hand te nemen. Om deze velden, gelegen aan de overzijde van een drukke verkeersweg, zonder gevaar te kunnen bereiken werd tevens een tunnel vanuit het sportcen trum onder de weg aangelegd Vervol gens kwam de sporthal tot stand; een imposant gebouw en de trots van het centrum. In deze hal, die een opper- Foto KLM Aerocarto Het KNVB-sportcentrum vanuit de iucht gezien. Het centrum ligt in de gemeente Zeist, aan de Woudenbergseweg, maar ressorteert telefonisch onder Austerlitz, 03439 - 922 was in deze behuizing ondergebracht. Er kwam een aanmerkelijke verbetering in deze situatie, toen de bouw van slaappaviljoen I en een woon- en studie paviljoen was voltooid. Het slaappaviljoen I omvat twaalf kamers met elk vier bedden en twee slaapka mers met twee bedden, zodat er 52 gas ten kunnen worden ondergebracht. Alle kamers zijn voorzien van douche en toi let. In het woonpaviljoen, voorzien van een open haard, bevindt zich de ruime recreatieruimte met biljarts en tafelten nistafels, terwijl de gasten er ook naar de televisie kunnen kijken. In het paviljoen bevinden zich tevens een bar, een eet zaal voor 120 personen en een moderne 40 m2 grote bedrijfskeuken, waarin de degelijke, uiterst smakelijke maaltijden worden bereid voor de jonge sportmen sen die er hun cursussen volgen. Deze worden gegeven in het studiepaviljoen, dat is voorzien van de benodigde les lokalen en een docentenkamer, alsmede van een aan 120 personen plaats bie dende filmzaal. In 1969 werd de ontspanningsmoge lijkheid uitgebreid door de aanleg van een mini-golfbaan. vlakte heeft van 1500 m2 en 7,7 meter hoog is, kunnen letterlijk alle zaalspor ten beoefend worden. Er wordt dan ook druk gebruik van gemaakt door zaalvoetballers, handballers, korfballers, zaalhockeyers, volley- en basketballers. Maar ook de sportmensen die enthou siast zijn voor badminton of tafeltennis kunnen er terecht. In de sporthal is een overvloed aan douches, kleedruimten en tevens een sauna. De receptie van het hotel/restaurant.

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 25