PARLEVINKER IS SNELVARENDE SUPERMARKT. Met de Time is money op de Maas ...en heeft bieren borrel aan boord levensbehoeften mogen rekenen. Niet alleen brood, melk, zuivel en vleeswaren (er is een grote koelkast aan boord), maar ook aardappelen, groente en fruit. Verder vanzelfsprekend de droge kruidenierswaren, alsook wasmiddelen en dergelijke. Kranten, tijdschriften en rookwaren liggen duidelijk zichtbaar uit gestald. En natuurlijk zijn er verschillen de dranken aan boord, bier (Heineken en Amstel), frisdranken (onder andere Seven-Up, Pepsi-Cola en Sisi) alsmede enkele merken binnenlands gedistil- Schipper-slijter Wim van Hooren met marifoon in zijn mini-stuurhut... De Time is money van de ene klant op weg naar de andere „Wim, staat de Bokma koud? Over!" De stem van de schipper van de Admiralen- gracht komt via de marifoon duidelijk over in de mini-stuurhut van de Time is money, de varende supermarkt die da gelijks over het water van de Maas bij Belfeld zwerft. Wim van Hooren (29), ka pitein-stuurman-winkelier, is al onder weg. Van 's morgens vroeg tot (als het moet) in de nachtelijke uren, zes dagen in de week, stuurt hij zijn 11-tons parlevinker met bekwame hand langszij een van de tienduizenden schepen, die jaarlijks de sluizen bij de stuw van Belfeld passeren. Binnenvaartschepen, groot en klein, tankers, coasters ook, die met hun la ding erts, grind, olie of anderszins het handelsverkeer via de Westeuropese waterwegen voor hun rekening nemen. Met rusteloos ronkende motoren ploegen zij door de golven van de Maas, snelheid minderend bij het naderen of extra pk's bijzettend na het verlaten van de sluis. De „watervogels" zijn van al lerlei pluimage. Onder zijn klanten heeft Wim, behalve Nederlandse schippers, Belgen, Duitsers, Fransen, Zwitsers en zelfs Panamezen. Via de marifoon, met licht- of geluidssei- nen of zomaar met een brede armzwaai en een luid „Ahoy!" waarschuwen zij hun watervlugge winkelier dat moeder de vrouw al varende boodschappen wil doen. De honderd paardekrachten van de dieselmotor stuwen de Time is money in snelle vaart stroomop- of stroomaf waarts en behendig maakt Wim zijn scheepje vast aan het gangboord van de zoveelste klant. Eén zijde van de parle- vinkboot is bij goed weer permanent open, zodat mevrouw schipper in twee oogopslagen haar keus uit het assorti ment kan maken Dagelijkse levensbehoeften En dat is nogal wat! De bijna twaalf meter lange en vier meter brede boot is van voor tot achter, van stuur- naar bak boord en zelfs op het „tussendak" vol gestouwd met letterlijk alles wat de schipper en zijn gezin tot hun dagelijkse Langszij een Nederlands binnenvaartschip zodat moeder de vrouw al varende bood schappen kan doen.. 22

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 22