Het bestaande pand aan de Bornholmstraat Hier bouwt Lukas Klamer Zonen het nieuwe pand Het nieuwe pand staat op een steenworp afstand van het oude in dezelfde straat in Groningen. Met de eerder genoemde oppervlakte van 10.000 m2 zal Lukas Klamer straks een van de grootste zb-groothandelsbe- drijven in ons land zijn. Van 3600 m2 naar 10.000 m2 is nogal een uitbreiding. Het geeft blijk van een optimistische kijk op de ontwikkeling van dit type bedrijf. Dit in tegenstelling tot de veel gehoorde en gepubliceerde stelling dat de groei in de zb-groothandel eruit zou zijn en dat deze manier van zakendoen op groot handelsniveau de grootste klappen op gaat vangen in de terughoudende le vensmiddelenmarkt. Die optimistische kijk op de ontwikkelingen wordt beves tigd in het gesprek met de gebroeders Klamer, die er duidelijk anders over denken. Zij zien in tegenstelling tot al die anderen een grote expansie-mogelijkheid voor hun nieuwe bedrijf. Allereerst volgens Johan Klamer, omdat het assortiment in het nieuwe pand, nog veel meer dan voorheen, aangepast wordt aan de vraag van de grote afne merskring. Zo wordt een afdeling agf (aardappelen, groente en fruit), een ambachtelijke groot-slagerij en een sterke uitbreiding van het non food-assortiment gereali seerd. Bovendien zal in het levensmiddelenas sortiment een grote uitbreiding plaats vinden van de groep specialiteiten. En als primeur voor Nederland, ja zelfs voor Europa, gaat Klamer met een nieuw, computer-gestuurd factureer- systeem van start. Vroeger werd de bij iedere verpakkingseenheid gebruikte F.C. Groningen in een nieuwe behui zing? Dat is de eerste gedachte die in de bezoeker van het nieuwe pand van Lu kas Klamer Zonen B V. te Groningen opkomt. Een niet zo vreemde gedachte. De hal is maar liefst 10.000 m2 groot en er zou zonder problemen een voetbal veld in ondergebracht kunnen worden. En dan is er nog plaats genoeg voor een paar tribunes. Maar daar houdt de ver gelijking mee op De gebroeders Klamer, Johan en An- dries, zijn niet van plan in dit nieuwe pand het voetbalbedrijf uit te gaan oefe nen. Het gebouw gaat dienen als ver vanging voor het bestaande, 3600 m2 grote pand van dit groothandelcentrum, dat sinds 1965 in bedrijf is.

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 20