H HehiUkUIT M W'* Knaken HWHeinfken n 10 "Blijf blij met bier inplastic krat Bij het bekijken van de op deze pagina's afgedrukte foto's van kratten, die we zo maar, op een willekeurig moment, uit een ook weer willekeurige pallet met le ge emballage selecteerden, moest de schrijver van dit artikel onwillekeurig denken aan het gezegde dat .zekere mensen hun namen schrijven op..." en fin, vult u zelf maar in. Nu mag men denken wat men wil. Maar zo'n gedachte voluit toevertrouwen aan het papier zou anderen kunnen kwetsen. Met name diegenen die zich hier als tekstschrijvers" herkennen. Wij willen niemand kwetsen. Het wordt hier nog eens nadrukkelijk geschreven. Wij geloven dat een en ander met de be ste bedoelingen is gedaan. Echter, de gevolgen van deze aanduidingen gaan handel en industrie, in toenemende ma te, problemen geven die men niet heeft voorzien. Wat is ons probleem? Dagelijks gaan miljoenen flessen bier naar honderden groothandelaren er gens in Nederland. En vandaar weer naar duizenden winkeliers, waar de flessen uiteindelijk in miljoenen handen overgaan. En weer terug! Steeds op nieuw. Dag in, dag uit! Een breekbaar karwei. Geen wonder dus dat de broüwerijen er zich alles aan ge legen laten liggen om een optimale om verpakking voor dit produkt te vinden. Wat waren handel en industrie blij, toen de laatste houten kisten werden vervan gen door plastic kratten. Hoe vaak ge beurde het niet vóór die tijd dat op on gelegen plaatsen zomaar de bodem uit een kist viel, met alle nare gevolgen vandien? Zijn wij nog altijd blij met deze plastic omverpakking? Natuurlijk! Hoewel...? w tn Steeds méér kratten komen terug, voorzien van beschilderingen of plak- stroken. Verontreinigingen in meer of minder ernstige vorm. Hoe krijg je dat weer allemaal schoon voor zo'n krat de volgende rondgang door alle handels kanalen begint? Op iedere moderne brouwerij staan krattenspoelmachines gereed om de ,,make-up" van het emballagepark in optimale „glamour" te houden. Toch laat de techniek het in dit geval afweten. Zo is er nog géén bruikbaar middel ge vonden om bepaalde soorten inkt (van bijvoorbeeld viltstiften) te verwijderen. Of om, in weer andere gevallen, de lijm van opgepakte prijsetiketten op te los sen. (Waar er wél een middel is werkt het zó grondig, dat, met de teksten, óók de krat zich in het niets oplost!) Uw èn ons probleem! Bedenkt u bij dit alles dat plastic kratten gemaakt zijn om een heel lang leven te leiden, dan zult u, met ons, na verloop van tijd het volgende ervaren:

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 10