De wijnvelden met hun jonge uitlopers waren een bezoek waard Onder het motto ,,tous les trois bons" werd in september 1976 op de Slijters vakbeurs een door Wijnhandel Reuchlin georganiseerde proeverij voor Elzasser wijnen gehouden. Een groot aantal be zoekers aan de Slijtersvakbeurs heeft aan deze proeverij deelgenomen. Het bleek geen gemakkelijke opgave te zijn om de zeven Elzasser wijnen te her kennen. De beloning, die de goede proevers(sters) ontvingen, was dan ook terecht: een proeverij van de Confrérie de Saint-Etienne in Strasbourg. De grote proeverij, die werd gehouden in het Slot Kintzheim, de officiële zetel van de Confrérie, was een belevenis op zich. Gelukkig slaagden allen voor deze proeverij en kregen zij het lint van be kwaamheid omgehangen. Zij, dat waren de heer en mevrouw J. B. Chu uit Reeu- In de proefkamer. Van links naar rechts mevrouw en de heer Schip- Aandachtig luistert het gezelschap naar de uitleg van de heer Sipp op pers, mevrouw en de heer Van de Hondel en de heer Sipp. de voor '"-proeverij. Genietend en smullend; wie anders dan de heer en mevrouw Van Stipriaan wijk, de heer en mevrouw J. van de Hondel uit Gouda, de heer J. Ratering uit Paterswolde, de heer en mevrouw M. H. Schippers uit Spijkenisse, de heer en mevrouw M Scholten uit Geldrop, de heer en mevrouw W L. Sparnaaij uit Bussum en mevrouw M. Zijlstra uit Am sterdam. Zij werden gesecondeerd door drie be kenden uit de perswereld, de heren D Zijlstra (Parool), H. van Stipriaan (Vara U begrijpt dat de heer Steneker buiten mededinging aan de proeverij deelnam, want er zijn geen linten meer, die hij niet bezit. Wist u overigens dat de heer en me vrouw Van Stipriaan de meest genieten de smulpapen van de wereld zijn? Zij hebben er naar hun zeggen geen ver stand van, met name als het op wijn aankomt Maar oh, oh, wat hadden zij het bij het proeven van wijnen toevallig steeds goed. Vóór men aan de proeverij begon, be zocht het gezelschap het Huis van Louis Sipp, waar de ontvangst door de huidige eigenaar Pierre Sipp en zijn vrouw Si- mone het toppunt was van oprechte gastvrijheid. Praten over wijn, wijn proeven en dit steeds repeteren ongeacht de volgorde, de wijngaarden bezoeken en elkaar le ren kennen in de heerlijke streek, die de Elzas heet, dit alles kan beter in foto's worden uitgedrukt. en Misset) en F Steneker (Slijtersvak blad). Verder was voor deze gelegen heid ook de wijnambassadrice, mevrouw G. M Th. Hooft, uitgenodigd De heer Steneker in gesprek met mevrouw Sipp.

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 3