10 12 Heineken Bierkoets zoon gebouwd. De feestelijk heden vonden plaats op 15 april jl. De familie Houter kwam in 1952 naar Vlieland waar zij een kruidenierszaak annex bierhandel begon. Op foto 10 spreekt de heer H. J. M Duijnstee van Heineken Zwolle (in de sector thuisver- bruik bier onlangs benoemd tot landelijk verkoopleider groothandel) de familie Hou ter toe. Haagse Paardensport. In een stralende zon hebben vele duizenden mensen op het Lange Voorhout genoten van de Haagse Paardendagen op 23 en 24 juni jl. ,,Een boeiend vervolg op een eeuwenoude traditie", zo doelde burgemeester drs. F G. L. L. Schols bij de opening op de al vele eeuwen gehou den paardenmarkt. Niet de markthandel maar het show element heeft de paarden dagen van tegenwoordig in zijn ban. In een non-stop showpro gramma, waarbij met name de arabier met zijn haremda mes en paarden de aandacht hebben getrokken, heeft het publiek tot 's avonds laat in dikke rijen genoten van voor bijschietende paarden en rui ters. Ook de Heineken bier koets ontbrak niet in deze wervelende show. De koets vervulde onder meer de pret tige taak de charmante man nequins naar de plaats van bestemming te vervoeren (fo to 11). Op foto 12 poseren de haremdames met hun arabier samen met de organisatoren van deze geslaagde Paar dendagen voor de Heineken bierkoets. Heineken, die dit toernooi sponsorde, leverde ook een bijdrage in de verfrissingen. Onze twee tapinstallaties werden tussen de wedstrij den door druk bezocht. De speciaal voor deze gelegen heid aangelegde kolfbaan kreeg dank zij de Heineken zitjes een nog fleuriger aan zien (foto 7). De deelnemers aan dit toernooi konden zich namelijk behalve in het gol ven ook uitleven in de wat op de achtergrond geraakte kolfsport, waarvoor de kolf baan was aangelegd Tussen De raderstoomboot Reederij op de Lek No. 6, de onder de naam van de laatste gezag voerder opnieuw in de vaart gebrachte salonboot, was de laatste van de zes legendari sche Lekboten, die tot 1948 een geregelde dienst onder hield tussen Schoonhoven en Rotterdam In 1976 trof de Hilversumse musicus Wijnand Key het schip in totaal vervallen staat in het Duitse Ludwigshafen aan. Om een heel lang ver haal heel kort te maken: sa men met een Hilversumse collega, de bassist Willem de de golfwedstrijden door waagde dan ook menigeen een poging een partij kolf te spelen. Hoewel deze sport op de achtergrond is geraakt, zijn er toch altijd nog zo'n ze ventien kolfbanen in Neder land. Hiervan maken 33 clubs gebruik, die tezamen zo'n 700 leden tellen. In Noord- Holland zijn zestien kolfba nen, in de provincie Utrecht is er één. Historische raderboot weer in de vaart. Menige toe schouwer langs de wallekant van een van onze vaderland se vaarwegen zal zich de af gelopen tijd de ogen van ver bazing uitgewreven hebben bij het zien van de door rade ren voortbewogen salonboot Kapitein Kok. Nagebootste nostalgie of een stukje heuse historie? De historische radersalon boot, die bijna zestig meter lang en ruim dertien meter breed is (de raderen zijn vier meter in doorsnee, hebben elk acht beweegbare schoe pen en wegen per stuk 41/2 ton) heeft al heel wat pennen en tongen in beweging ge bracht. Op foto 9 ziet u de fraaie salonboot bij de Maas bruggen. De Kapitein Kok vaart „onder de Amstel vlag" en heeft, be halve Amstel bier, een uitge breid assortiment concern dranken aan boord. Voor in lichtingen kan men zich wen den tot het kantoor van Ra derboot Kapitein Kok B.V., Oranjelaan 7, Hilversum, tel 035 -13439, of tot de redactie van dit blad. Vijfentwintigjarig bestaan fir ma Houter en Zn. Op 1 april jl. vierden de heer en me vrouw K. G. Houter niet alleen het feit dat zij 25 jaar op Vlie land woonden, maar ook dat op die datum hun zaak, de firma Houter Zoon B.V., 25 jaar bestond. Tevens werd bij deze gelegenheid een groot nieuw bedrijfspand in gebruik genomen. Dit pand is afgelo pen winter zelf door vader en Vries, liet de heer Key de ont- raderde en ontredderde boot naar Nederland brengen... en daar restaureren. In oude glorie hersteld, daar bij aangepast aan de eisen van deze tijd, werd Neerlands enige radersalonboot op 17 juni jl. officieel (opnieuw) in de vaart genomen. De thuis haven is thans Amsterdam. Van daaruit vinden in het sei zoen verschillende vaartoch ten plaats. Eenmaal per week gaat de reis (een dagtocht) naar de vroegere thuishaven Rotterdam, wordt het oude traject naar Schoonhoven gevaren en keert de Kapitein Kok de derde dag weer naar de hoofdstad terug. De eerste keer dat de raderboot deze tocht ondernam, 27 juni jl., was ter opluistering bij het vertrek ook de oude Amstel spankar aanwezig (foto 8).

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 31