Allerlei amstel bier kampioenschappen voor lan denteams voor amateurs ge houden (foto 6). Zestien lan den namen deze keer aan dit toernooi deel, dat in 1959 voor het eerst in Spanje werd gespeeld de onophoudelijk vallende regen, toch al spaarzame pu bliek het broodnodiqe spek takel. Oud-wereldkampioen Cees van der Velden zag dat drie van de door hem gebouwde boten voorzien van Mercury motoren de afvalrace het best ruim duizend deelnemers ge streden om de beste resulta ten als Centra-vestiging te behalen. Heineken en Vrumona namen deel aan deze activiteit met de caravan, voorzien van ter ras, welke deelname behalve bij de Centra-deelnemers ook zeer in trek was bij de plaat selijke Boerenkapel (foto 4). De bezoekers van ons terras en met name de aanwezige jeugd, waren zeer geïnteres seerd in het pijltjes werpen waarvoor gelegenheid be stond direct naast de stand (foto 5) en waarmee prijzen zoals Delftsblauwe bierpullen en dienbladen vielen te win nen. Mede dank zij de medewer king van de weergoden kun nen de organisatoren van deze drukbezochte dag spre ken van een uitstekend ge slaagde Centra Sportdag. Golfkampioenschappen in Wassenaar. Op het terrein van de Haagsche Golf en Country Club te Wassenaar werden van 21 tot en met 26 juni de tiende Europese Golf- 2 doorstonden, waarbij hijzelf als overall-winnaar van de sterkste klasse gehuldigd kon worden. Reden genoeg om op het varende Heineken biervat de beker en elkaar eens extra ,,nat" te maken (foto 2). Powerboat Holland. Op de uitgestrekte zandwinnings pias ,,De Bijlen" te Alphen aan de Rijn werden op 18 en 19 juni internationale speed- boatraces gehouden (foto 1), welk evenement Powerboat Holland" was genoemd. Het ging hier om een voorlopig eenmalige vervanging van de „Drie uren van Amsterdam", waarvoor het hoofdstedelijke IJ vanwege het vele wrakhout en andere opstakels een ver afschuwd water was gewor den. Het kunstmatige meer in Alphen was weliswaar een supersnelle testbaan, maar miste voor het, als gevolg van gtaatajiig/R Afscheid van de leider. Bram Koopmans, wedstrijdleider van de Amstel Gold Race sinds het begin van dit grote wielerevenement, dat al twaalf maal werd verreden, wil deze functie in de toe komst aan een jonger iemand overlaten. Als herinnering aan zijn loopbaan bij de brouwerij als wedstrijdleider ontving hij onlangs in Am sterdam uit handen van M Eyck (rechts), coördinator van de Amstel Gold Race en Herman Krott (links), tech nisch leider, een foto die werd gemaakt tijdens de eer ste kilometers van de Amstel Gold Race dit jaar Zaterdag 11 juni vond de tra ditionele Centra Sportdag plaats. Voor dit jaar georga niseerd door de Centra groothandel Schuitema te Son in Brabant. Op een sportcomplex in 's- Hertogenbosch werd door de 30

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 30