Dorpsplein met dansorgel ..Gerrit waarachter originele oude Zeeuwse ambachtsplaatsen, zoals een smidse, klompenmakerij ,,de Malle Jan" en een kuiperij met wijnproeverij ingericht zijn. Maar men kan er ook kennis maken met een Zeeuwse boerenwoning met bed stede en in één van de dorpsstraten be vindt zich slijterij „den Koelen Slock", terwijl men ook zitjes aantreft rond de waterput. Ook de gevangenis ontbreekt niet, met daarboven een schavot met twee schandpalen en een galg. Vele be zoekers nestelen zich graag op de daar aanwezige zitjes, vanwege het riante uitzicht op het dorpsplein. De dranken worden geserveerd vanuit de brouwerij „de Vuuf Luuken" en wie trek heeft in een stukje kaas kan terecht in het kaas winkeltje 40 Voor het enige wettige betaalmiddel in het bedrijf, een zelf ge slagen munt, dient men zich te vervoe gen bij het eveneens aanwezige post kantoortje, waar men ook prentbrief kaarten kan verzenden Voor een drankje behoeft men echter niet alleen te vertoeven rondom het dorpsplein, want het object omvat ook een echt ouderwets bruin café met stamtafel, „In den Kloeken neus" gehe ten. Vele, door Toon Martens zelfbe dachte spreuken in gothische letters uit gevoerd treft men eraan, zoals: „Onder den boom van goed en kwaad, werd en kel over wijn en bier gepraat". Maar het zogenaamde nette café met zeil op de vloer, „de Vergulde Draak", voorzien van een biljart en piano mag zich even eens in een grote belangstelling verheu gen. En ook hier weer vele spreuken boven de bar en aan de wanden, zoals „Gij jongeling proef ons bier of kwam gij voor wat anders hier". In dit café kan ge danst worden. Het object beschikt uiter aard over een modern domein voor de chef-kok, ruime opslagmogelijkheden en een grote koelcel. Het vaste personeel bestaat uit zeven personen, aangevuld met part-timers, indien nodig. Op hoogtijdagen (onder meer carnaval en kermis) dient er heel wat werk verzet te worden in het bedrijf, dat over elf tappunten beschikt. Per jaar stroomt er meer dan 1000 hl Heineken bier door de leidingen, maar ook worden er zeer veel frisdranken, voornamelijk uit het Vrumona assortiment geschonken; tevens is het Hoppe gedistilleerd voor handen. Voor een bezoek aan het ob ject, waar ook de televisie enige malen aandacht aan schonk, onder andere in een toeristische rubriek, zijn het gehele jaar door dagelijks afspraken te maken. Van 15 juni tot 15 augustus zijn de ope ningstijden vanaf 13.00 uur. Buiten het seizoen kan men er altijd terecht op vrij dag en zaterdag vanaf 20.00 uur en op zondag vanaf 15.00 uur. In het bedrijf is Toon Martens de grote inspirator en organisator, die zich vooral bezig houdt met de inkoop en perso neelsplanning. Echtgenote Lydia vindt meestentijds haar taak op het postkan toor, waar zij de munten verstrekt. Hoewel de exploitant momenteel geen plannen koestert, zit het er in de toe komst zeker in, dat hij toch weer zal gaan uitbouwen, want dat zit hem nu eenmaal in zijn bloed en ideeën heeft hij nog volop. Toon Martens, horecaman in hart en nieren, kan zich tevens enorm verdiepen in de mens en bovendien treedt hij graag op als een goede gastheer. Eigen schappen die naast zijn creativiteit heb ben geleid maar het succes in het zaken doen. J. Reppel De dorpsstraat. Smidse ,,de Paerekop

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 27