ONTSPANNINGSCENTRUM „KIEKIERIS" uniek stukje horeca in Zeeland INDERWEI Midden in de driehoek Vlissingen - Mid delburg - Goes ligt het levendige, 1800 inwoners tellende dorpje 's-Heerenhoek met een overwegend rooms-katholieke bevolking. Het dorpje is vrij gemakkelijk te bereiken. Vanaf Breskens en Vlissin gen of komende via de Zeelandbrug hoeft men slechts de richtingborden Vlissingen-Oost te volgen Komt men van Bergen op Zoom of Antwerpen, dan houdt men de afslag Vlissingen-Oost aan om daarna de route Heinkenszand te volgen Het dorpje, dat maar liefst tien horeca bedrijven rijk is, kent een bloeiend hore- caleven. Wekelijks wordt het bezocht De heer en mevrouw Martens achter de bar in café ,.De vergulde draak door vele vertier zoekende mensen uit de regio, welke 150.000 inwoners heeft. Maar eveneens veel gezelschappen uit Nederland, België en Duitsland treft men er in het voorjaar, zomer en najaar aan, terwijl er plannen bestaan om ook in En geland het plaatsje onder de aandacht te brengen. De meeste van die gezel schappen zoeken dan verpozing aan de Marktstraat 16, waar Toon en Lydia Martens hun ontspanningscentrum „Kiekieris" vestigden; een horeca-ob- ject, dat zich in een grote belangstelling mag verheugen. De vooruitstrevende ondernemer Toon Martens, werd al op vrij jeugdige leeftijd met het horecaleven geconfronteerd Na een opleiding op de ambachtsschool, waar hij het vak van meubelmaker leer de, werkte hij elf jaar zelfstandig als bar- bouwer en inrichter van horecabedrij ven. In die jaren gaf hij zijn ogen goed de kost en daardoor deed hij vele ideeën op. In 1972 besloot hij om zelf als on dernemer de horeca binnen te stappen. Aan de Marktstraat had hij de beschik king over een stuk grond, dat een op pervlakte besloeg van 1000 m2. Hij stichtte er een discotheek annex snack bar. De toeloop was zo overweldigend, dat hij in 1974 tot uitbreiding moest overgaan om aan de vraag te kunnen blijven voldoen, met gevolg de inrichting van de Carrousel-bar. Maar Toon Mar tens, bepaald geen stilzitter, wilde meer en geïnspireerd door het werk van teke naar Anton Pieck, stond hem een hore cabedrijf voor ogen, dat tenslotte in no vember 1975 uitmondde in de bouw van het horecadorp ,,De Geveltjes". In eer ste instantie kon men er terecht voor een koele dronk of een snack, maar de be langstelling voor het object was zo over weldigend, dat in 1976 werd besloten om tevens over te gaan op het serveren van diners en koffietafels, zij het dat dit al leen gebeurt op afspraak. Vele gezel schappen en reisorganisaties maken daar gebruik van. Men kan er voor een diner terecht voor prijzen die liggen tus sen 12,50 en 45,—. Voor een echte Zeeuwse boerenbrood maaltijd, één van de specialiteiten van het huis, rekent men 8,50. Er wordt echter vooral veel gebruik gemaakt van de mogelijkheid om er een gegrilld speenvarken met overheerlijke sauzen, verse groenten en stokbrood te consu meren. Na het ontstaan van de „Gevel tjes", werd het gehele object als „Kie- kieris-ontspanningscentrum" ten doop gehouden. Het geheel bestaat thans uit snack-bar „Eetieris", de Carrouselbar en het horeca-dorp „De Geveltjes". De Carrouselbar is vooral zeer in trek bij de jeugd. In dit 250 m2 omvattende hore cagedeelte treft men een dansvloertje waar lichteffecten gebruikt worden en drie bars, die plaats bieden aan 75 per sonen, terwijl er ook nog eens 50 zit plaatsen gecreëerd zijn langs de wan den en in de twee aanwezige gondels. Het meest geliefde plekje is echter de bar, die voorzien is van een heuse draaimolen. Het recreatie-centrum „De Geveltjes" beslaat 650 m2 en mag zeker het meest unieke dorp van Nederland worden genoemd. Het biedt (een zit-) plaats aan 400 bezoekers. Het hart van de zaak wordt gevormd door het dorps plein, waar men een gezellig dansje kan maken op de tonen van het fraai uitge voerde dansorgel „Gerrit", dat zelfs voorzien is van twee violen. Rondom het schilderachtige dorpsplein kan men ge nieten van de vele oude geveltjes, Carrouselbar met discotheek ,,de Koeiekop"

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 26