De spanning valt van de gezichten af te lezen. Na de succesvolle tocht van het Heine- ken mini-raceteam langs de militaire standplaatsen die eind maart is afgeslo ten met een spannende finale, is begin juni begonnen met de Heineken mini-ra ces op de camping. Evenals vorig jaar zijn meer dan vijftig campings bezocht. Het mini-raceteam is in een periode van tien weken langs campings door heel Nederland getrok ken en enkele tienduizenden race-en thousiastelingen verschenen aan de start, 's Middags begon de inschrijving voor de jeugd. Tegen inlevering van vijf doppen van een van de Vrumona pro- dukten ontvingen de deelnemers een „echt" rijbewijs, dat als startlicentie fun geerde. Telkens verschenen er vier Martin Vrolijk, René Vermeulen en Bob van Staveren wonnen respectievelijk een rubber boot, een croquetspel en een cassetterek. De heer M. Schoenmaker (tweede van links), kantinebeheerder van camping Duinhorst, reikte de prijzen uit. uit een barbecue, een zespersoons bis tro-bestek of een koetsiersglas. Op camping Duinhorst in Wassenaar, waar wij een kijkje namen, was het op 13 juli een drukte van belang. Daar kwamen ongeveer 75 kinderen racen, terwijl s' avonds een zelfde aantal ouderen verscheen. Onder aanvoering van de heer F. van de Wallen van Heineken, de speaker, kwam de stemming er al snel in. Hij voerde oud en jong naar grote prestaties op de baan, daarin bijgestaan door het race team, bestaande uit de heren J. A. C. Trommelen, A. E. Nagtegaal en E. Hart- lieb. Ook op deze camping hebben vele mensen heel wat gezellige uurtjes op het Heineken racecircuit doorgebracht. coureurs aan de start, die dan in een periode van drie minuten moesten uit maken wie de snelste was, dat wil zeg gen welke wagen de meeste rondjes af legde op de racebaan van meer dan twintig vierkante meter. Natuurlijk gaat zoiets niet in stilte; luide aanmoedigingen volgden de racewa gens, die daardoor zo mogelijk nog har der gingen. Op de rechte einden kon een snelheid van ongeveer 75 kilometer per uur gehaald worden! Op de rechte ein den dan wel, in de bochten was men aanzienlijk voorzichtiger. Er waren prachtige prijzen te behalen: een op blaasboot met peddels, een croquetspel en een transistorradio of cassetterek. De ouderen verschenen 's avonds aan de start. Zij ontvingen tegen inlevering van vijf Heineken doppen een rijbewijs, en daardoor een startlicentie. Ook hier was de spanning te snijden en nu moe digde de jeugd haar ouders aan. De winnaars van de avond konden kiezen Het Heineken mini-raceteam achter de baan. Van links naar rechts de heren Hartlieb. Van de Wallen en Nagtegaal (uiterst rechts) De winnaars van de avond met hun prijzen. Van links naar rechts mevrouw Bruins en de heren Stratemans en Van Staveren.

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 21