Gratis reuze poster bij Bokma citroen bokma is gebracht begint hij met het inkleuren. Van Haasteren houdt van vrolijke, contrasterende kleu ren. Hij combineert graag de kleuren rood en roze; een op Bokma is een unieke actie gestart met de produkten ci troenjenever en -brandewijn. Bij afname van een doos ci troenbrandewijn en een doos citroenjenever ontvangt de slijter voor elke literfles een gratis cartoon-poster op het reuzeformaat 60 x 80 cm Deze cartoon-poster kan de slijter weggeven aan de klan ten die een fles Bokma ci troen kopen. Ter ondersteu ning van de actie wordt een raambiljet met de poster op een iets kleiner formaat ter beschikking gesteld. Voor de consument is het tijdens de actieperiode extra aantrek kelijk een fles Bokma citroen te kopen. Want weinigen zul len zo'n poster met knots gekke situaties willen missen! Omdat we nieuwsgierig wa- striptekenaars die hun teke ningen meteen in de juiste tinten kunnen inkleuren. Als hij bezig is met een detail overziet hij het geheel, zodat hij direct de juiste kleuren gebruikt. Jan van Haasteren is begon nen als tekenaar op een re clamebureau. Na enkele ja ren liet hij het reclamebureau voor wat het was en deed hij zijn intrede bij Marten Toon der. Daar kwam hij eerst op de tekenfilmafdeling terecht en daarna werkte hij mee aan de bekend geworden strips zoals Kappi en Panda die in verschillende kranten ver schenen. Na Marten Toonder is hij voor Van Haasteren bezig aan zijn ontwerp. Aan de muur hangen gedeelten uit door hem getekende stripverhalen. het eerste gezicht nogal ge waagde combinatie, maar als je het resultaat bekijkt dan zie je dat het vreselijk goed staat. Hij is een van de weinige zichzelf begonnen. Geduren de die periode tekende hij onder meer voor het week blad Pep, dat later Eppo zou gaan heten. Hierin gaf hij ge stalte aan Baron van Tast en maakte hij Tjnus Trotyl be roemd. Van Haasteren- is de grote animator van De vrije bal loon, een stripblad voor vol wassenen waarvoor bekende tekenaars en tekstschrijvers hun aandeel leveren. De vrije balloon is momenteel het enige Nederlandse stripblad voor volwassenen. De mede werkers beleven er veel ple zier aan, want doordat ze het zelf uitgeven (en dus bekosti gen) zijn ze volkomen vrij in hun doen en laten. Wij dachten dat Jan van Haasteren uitstekend ge slaagd is in zijn poging Bok ma citroen op een originele en zeker ook geestige manier uit te beelden in een ietwat onge wone cafésituatie. Ontwerper en maker van de Bokma cartoon-poster Jan van Haasteren. ren hoe de tekening voor de poster gemaakt zou worden, zijn we in de voorbereidende fase een kijkje gaan nemen bij Jan van Haasteren, ont werper en maker van de car toon. In het Noordhollandse dorpje Hensbroek vonden we de striptekenaar druk bezig aan zijn opdracht. ,,Het ontwerp voor de teke ning is tot stand gekomen door er vooral veel over te praten," vertelt Van Haaste ren. Praten met opdrachtgevers, met zijn vrouw, maar ook met vrienden en kennissen. Zo kom je op allerlei leuke ideeën en krijg je vanzelf gekke invallen. En dan maakt hij natuurlijk veel schetsen. Uit die schet sen haalt hij de leukste en die tekent hij verder uit tot één geheel. De cartoon is niet meteen op het juiste formaat getekend. Eerst werkt hij op een betrekkelijk klein for maat, waarna de tekening langs fotografische weg op de juiste afmetingen wordt gebracht. De ,,foto" wordt op een licht bak gelegd, daarover gaat een vel wit papier, en dan trekt Van Haasteren zijn ei gen creatie over. Pas als de cartoon op het juiste formaat

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 5