brouwerijconcern verricht, heeft ons bedrijf een uniek stuk rollend materieel aan zijn reclamevloot toegevoegd. In siders spreken zelfs van het vlaggeschip. Op foto 9 van links naar rechts de heren. A. H. Heineken, W. de la Haye, J. Th. Kappelle, hoofd Public Relations, J. Potgies- ser, E. J. Veenhof, hoofd re clame service. De heer H. Leuven, 1e koetsier, zat op dat moment op de bok De eerste officiële rit ging van de Stadhouderskade naar het Leidseplein, waar gestopt werd bij de Heineken Hoek (foto 8) om het „eerste vat" af te leveren, welke symboli sche handeling gevolgd werd door een bescheiden bier happening, tijdens welke een kleine schare voorbijgangers een goed glas Heineken, rechtstreeks getapt uit de monumententale spiegel van het vlaggeschip, aangeboden kreeg. In Meerkerk vond, acht dagen eerder, de officiële over dracht plaats door burge meester A Berends aan de heer E. J. Veenhof. Bij die gelegenheid werd de lof ge zongen van allen die bij de bouw van de wagen betrok ken waren geweest. In het bijzonder van de 64-jarige wagenbouwer J. van Peet uit Meerkerk, die in zijn een manswerkplaats de totale opbouw eigenhandig tot stand bracht en van de 82- jarige heer A. van der Heij den, als kuiper nog steeds actief op onze Rotterdamse vestiging aan de Maaskade, die eveneens eigenhandig een aantal oude fusten tot „historische" Heineken vaten omtoverde. Zestig in getal dragen zij sterk bij aan het historische beeld van deze unieke brouwerijwagen, die door ons concern voor recla medoeleinden op de weg is gebracht. 11 Finale Heineken militaire mi- niraces. Op dinsdag 29 maart jl. werd in de kantine aan de Stadhouderskade te Amster dam de finale van de militaire miniraces gehouden. De deelnemers waren militairen die de al eerder in hun stand plaats gehouden races ge wonnen hadden en daardoor tot de finale doorgedrongen waren. Nu mochten ze mee dingen naar enkele zeer fraaie prijzen, bestaande uit voor elk van de drie winnaars een sporttrofee, een bierlaars en een rondeteller van het merk Carrera. De middag werd geopend met een serenade van het Trompetterkorps der Cavale- 10 rie op de binnenplaats van de brouwerij aan de Stadhou derskade (foto 10). Zij gaven een flink stukje muziek weg met een wervelende show. Na deze muzikale opening begaf het gezelschap zich naar de ontvangstzaal. Daar was de baan al uitgezet en de prijzen stonden uitdagend te blinken. Ook de pitspoezen ontbraken niet. Een drietal mooie meis jes, gekleed in witte pakken, versierd met Heineken vig netjes, „illustreerde" het schouwspel. De presentator van deze middag was Peter Knegjens. Hij praatte de wedstrijden aan elkaar en wist flink de spanning erin te houden. Om ongeveer kwart voor drie begonnen de wed strijden en alle aandacht concentreerde zich op het „circuit". Het werd een zeer spannend middagje (foto 11) met in de pauze nogmaals een optreden van het Trom petterkorps. De uiteindelijke winnaars waren: 1. Johan Dekker, Papendrecht, 2. Chris Assink, Hengelo en 3. Ruud Strootman uit Amster dam. Er was ook een uitstekend koud buffet om de honger te stillen wat zeer van pas kwam na deze inspanningen, waar aan onze landsverdedigers, en zo hoort het ook, zich te goed hebben gedaan. de, dat met.18—10 de Heine ken beker voor zich opeiste. Deze werd aan het eind van het zeer druk bezochte toer nooi overhandigd door Hei neken directeur P. Kranen- berg (foto 6), daarbij terzijde gestaan door de voorzitter van de rugby-afdeling van AAC, Bram van Steveninck. Als intermezzo gaven twee jeugdteams uit Nederland blijk ook al aardig de kneep jes van het seven-a-side-rug- by te kennen (foto 7). Nieuwe Heineken brouwers wagen. Amsterdam, 20 mei 1977. Met de officiële inbe- drijfstelling van een histori sche spanwagen, door de heer A H. Heineken op de binnenplaats van de hoofd stedelijke bakermat van ons

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 27