Een gouden roos onder de horecabedri j ven De uitbreiding mocht niet meer dan vijf entwintig procent omvatten. De meta morfose duurde zes maanden, een pe riode waarin het bedrijf niet gesloten is geweest. Dat dit besluit heel wat impro visatietalent vergde, laat zich raden! Ge lukkig toonden de gasten begrip voor de situatie en met kunst en vliegwerk slaagden de heer en mevrouw Eember- gen erin het de bezoekers toch naar de zin te maken. Verscholen tussen het groen en 's zo mers omringd door geuren van honder den rozen, ligt parkrestaurant Rosarium in het Amsterdamse Amstelpark. Dit park, een van de mooiste parken van de hoofdstad, is een intact gebleven ge deelte van wat in 1972 internationaal bekend was als de Floriade. Het gebouw dateert uit deze tijd en is daar toen als tijdelijk punt geplaatst voor de verkoop van drank, broodjes en der gelijke. Na het einde van de Floriade is het gebouw niet afgebroken, maar werd het bestemd voor opslagruimte. In 1973 besloot de gemeente Amsterdam het opnieuw een horecabestemming te geven. Het Henry Smits concern huurde het, en de heer J. M. van Eembergen werd aangesteld als directeur. Samen met zijn echtgenote, mevrouw A. C. E. van Eembergen-Smit, zorgt hij ervoor dat de gasten zich zo comfortabel mogelijk voelen in het Rosarium Het Henry Smits concern maakte er een steakhouse annex coffeeshop van. Maar binnen de onderneming ontstond al gauw de behoefte aan een veelzijdiger bedrijf op dat punt in het park, vooral omdat een specifiek steakhouse minder in de belangstelling kwam te staan. Er werden plannen gemaakt voor een ver bouwing, waaraan de gemeente Am sterdam haar goedkeuring gaf. In 1975 deed men een beroep op het Heineken bouwbureau, dat zijn eigen ideeën had over de bestemming van het Rosarium De Old Bell bar. Het restaurant, dat plaats biedt aan ongeveer 70 personen Het bouwbureau stelde een programma op, waarin de eisen van de gemeente, dat een gedeelte van het bedrijf bestemd moest zijn voor ,,de man met de kleinere beurs", verwerkt waren.

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 22