Café De Bierhalle Grouw ZAAL HAL-GARDEROBE KEUKEN Hoewel het aanvankelijk niet de bedoe ling was, is tijdens het ontstaan van de plannen toch besloten om het bestaande cafégedeelte te renoveren. Men stond hier eerst wat gereserveerd tegenover, omdat de stamgasten hun oude ver trouwde stekkie wellicht aangetast zou den vinden. De sprong is echter ge waagd; in april 1976 werd met de werk zaamheden gestart en in augustus kon de heropening plaatsvinden. Door de situering van het terrein is de plattegrond nogal veelvormig geworden, wat echter ook weer welkome verrassin gen biedt Tevens is de vorm van beslis sende betekenis geweest met betrekking tot de nieuwe achtergevel, die is opge bouwd uit drie delen, hetgeen aansluit op de kleinschalige bebouwing van het smalle achterstraatje. Houten panelen, spiegels, lampen en balkenplafonds bepalen de sfeer, terwijl ook de nieuw aangebrachte houten vloeren hiertoe in belangrijke mate bij dragen. Ook de wijze van meubilering voldoet zeer goed. Café de Bierhalle is door dé uitbreiding weer echt bij de tijd en is hiermee tevens een volwaardiger bedrijf geworden. Op de eerste verdieping boven het café bevindt zich nog een bovenzaal, die nu ook vanuit de nieuwe hal bereikbaar is. In de kap van de uitbreiding zijn nog en kele slaapkamers gemaakt ter comple tering van het woongedeelte. Een kijkje vanuit de nieuwe bar naar de achterzaal. Café de Bierhalle was reeds lang in Grouw aanwezig voordat de watersport recreatie een zo grote vlucht nam. Het was een echt dorpscafé, met naast het cafégebeuren een grote verscheiden heid aan dorpsactiviteiten en zo is het nu nog. De huidige eigenaar, de heer M. van de Veen, heeft het bedrijf in 1975 gekocht. Voordien was hij reeds vele jaren huur der van dit pand, centraal gelegen in de kom van het dorp. Als huurder had Van de Veen reeds bouwplannen, maar deze zijn toen niet gerealiseerd. Wel kocht hij twee oude woningen achter het pand, die toen spoedig zijn afgebroken en welke ruimte nu beschikbaar was voor de uitbreiding. Na de aankoop van het pand konden de verbouwing en uitbreiding gerealiseerd worden. Een ontwerp hiervoor was reeds in een eerder stadium gemaakt door het Heineken bouwbureau, dat nu ook voor de verdere uitwerking van het totale gebeuren werd ingeschakeld. Uitbreiding met een apart bargedeelte, De nieuwe bar in de uitbreiding. een nieuwe, tweede entree en een ge deeltelijk nieuwe toiletgroep, vormden de voornaamste eisen, naast de reeds overbekende eisen ten aanzien van brandpreventie voor het bestaande ge deelte. Het gerenoveerde oude gedeelte. 29

Heineken - Tap en Schap | 1977 | | pagina 29